Bucharest

    Account Sales Manager Vodafone - București, România - Delta Ambient

    Delta Ambient
    Delta Ambient București, România

    4 zile în urmă

    Cautam coleg nou , pentru activitatea de achizititie clienti noi de la competitie, pe segmentul business.
    Alatura-te echipei noastre
    Candidatul ideal: - 1-2 ani experienta in achizitie de conturi/vanzari directe (FMCG, servicii, de preferat IT&C); - 1-2 ani experienta in calitate de Account Manager clienti business; - Permis de conducere categoria B; - Rezistenta la stres si lucru sub presiune, bun negociator, bun vanzator; - Persoana cu initiativa si orientata catre rezultat; - Cunostiinte de operare PC: MS Office - Excel, Word, Internet; - Abilitati de lucru individual si in echipa, gandire analitica, aptitudini de prezentare, convingere si negociere cu partenerii, loialitate si amabilitate. - Permis de conducere categoria B, fara cazier rutier;
    - Constituie avantaj cunoasterea pietei de profil si a principalilor jucatori din piata.

    Descrierea jobului:

    • Este responsabil de achizitia de noi clienti de la competitie din segmentul alocat
    • Construieste relatii puternice cu clientii in vederea vanzarii serviciilor Vodafone si a cresterii satisfactiei clientului
    • Monitorizeaza activitatea competitiei si tendintele pietei, se asigura ca solutiile de afaceri oferite clientilor sunt potrivite conditiilor de piata si obiectivelor companiei prin abordare de vanzare consultativa si proactiva
    • Se asigura in permanenta ca stie si intelege nevoile de comunicare ale clientilor
    • Asigura dezvoltarea celor mai bune solutii pentru clienti prin coordonarea eficienta a resurselor interne
    • Cunoasterea excelenta a produselor si serviciilor companiei, business management, propunerilor financiare, produselor, serviciilor si portofoliilor competitorilor directi. Abilitatea de a dezvolta un caz solid contra competitorilor bazat pe produsele si serviciile, pe valoarea serviciilor, politica de pret si diferentiatorii companiei pe care o reprezinta
    • Consolidarea unei pozitii personale in fata clientilor si reprezentarea unei imagini high-tech si inovatoare a companiei
    • Actualizare permanenta, respectand standardele de calitate a informatiilor din aplicatii.
    • Crearea unui plan de business pentru fiecare cont/client
    • Printr-o raportare acurata si continua ajuta in planificarea strategiei de produse, preturi si servicii
    • Dezvolta planuri de business pentru achizitia si pentru generarea de venit suplimentare

    Compania ofera: - Masina de serviciu; - Telefon mobil de serviciu, laptop, conexiune internet; - Job dinamic si atractiv; - Schema motivanta de remunerare: remunerare fixa plus bonusuri ; - Contract de munca legal; - Mediu de lucru placut

  • VODAFONE ROMÂNIA TECHNOLOGIES SRL

    Voice Core Mobile Operations with German

    1 săptămână în urmă

    VODAFONE ROMÂNIA TECHNOLOGIES SRL București, România Full time

    The world never stands still. Neither do we. · Are you searching for a place to unleash your creativity and make your ideas come alive? Or maybe you enjoy focusing on the clients, with their specific needs and expectations? Then look no further · At _VOIS (Vodafone Intelligent So ...