Sibiu

    SERVICE ENGINEER - Sibiu, România - RECRUT'ART

    RECRUT'ART
    RECRUT'ART Sibiu, România

    Găsit în: beBee S2 RO - 2 zile în urmă

    Suntem în căutarea unui Inginer Service, cu bune cunostinte de mecanică, pentru a se ocupa de mentenanta si interventiile la fata locului pentru instalatiile industriale ale clientului nostru, companie germana.
    Pozitia presupune frecvente calatorii internationale (peste 30% din timp).
    Initial se va face un stadiu de pregatire de +2 luni in Germania, la sediul firmei.

    Responsabilități:

    Deplasări internaționale in locațiile clienților
    Diagnosticarea și remedierea defecțiunilor echipamentelor într-un mod eficient și profesionist.
    Interacțiunea cu clienții pentru a oferi soluții personalizate și instruire în utilizarea echipamentelor.
    Documentarea detaliată a intervențiilor și a soluțiilor găsite.

    Cerințe:

    Studii superioare de inginerie (preferabil inginerie mecanica)
    Experiență anterioară într-un rol similar sau în domeniul tehnic.
    Cunoștințe solide de echipamente tehnice și capacitatea de a lucra sub presiune.
    Flexibilitate și disponibilitate pentru călătorii internaționale frecvente.
    Abilități excelente de comunicare și rezolvare a problemelor.

    Beneficii:

    Oportunitatea de a călători și de a lucra cu clienți din diverse medii culturale.
    Dezvoltarea profesională continuă prin accesul la training-uri și certificări tehnice.
    Salariu competitiv și pachet de beneficii atractiv.
    Ambianță de lucru dinamică și colaborativă.

    Dacă ești o persoană proactivă, pasionată de tehnologie și dornică să exploreze lumea prin intermediul serviciilor de asistență tehnică, te așteptăm în echipa noastră Aplică acum pentru poziția de Inginer de Service.

  • RECRUT'ART

    SERVICE ENGINEER

    RECRUT'ART Sibiu, România Full time

    Compania noastră caută un Inginer Service pentru echipamente IT pentru a se alătura echipei noastre dinamice. Dacă ești pasionat de tehnologie și ai abilități excelente de comunicare, de diagnosticare și rezolvare a problemelor, precum si disponibiltate la deplasări în Sibiu și î ...