Cluj-Napoca

    Electrician Curenti Slabi - Cluj-Napoca, România - AVITECH

    AVITECH
    AVITECH Cluj-Napoca, România

    1 săptămână în urmă

    Descriere
    Cine suntem
    Infiintata acum 25 ani, AVITECH este astazi unul dintre cei mai importanti Contractori de Instalatii Electrice Curenti Slabi si Integrator de Sisteme din Romania, specializat in furnizarea de solutii integrate de Securitate, Acces si Parking, Protectie la Incendiu, Automatizari BMS, Infrastructura IT si Comunicatii.
    Prin intermediul unei echipe de peste 200 ingineri, tehnicieni si economisti experimentati, oferim o gama extinsa de servicii tehnice pentru cladiri si facilitati – Consultanta, Proiectare, Executie, Mentenanta si Suport Tehnic 24/7, pe intreg teritoriul Romaniei si in Regiunea Balcanica.
    Compania are sediul central si showroom in Voluntari (Ilfov), un centru logistic pentru servicii in Stefanesti (Ilfov), filiala Transilvania in Cluj-Napoca, precum si prezenta locala pentru suport tehnic si servicii de mentenanta in 16 locatii: Bacau, Bucuresti, Brasov, Buzau, Calarasi, Cluj-Napoca, Constanta, Craiova, Floresti, Galati, Iasi, Ploiesti, Sibiu, Timisoara, Voluntari, Zalau.
    Ca si angajator, suntem o companie primitoare, incurajam oamenii sa isi construiasca cariera conform aspiratiilor lor personale si a obiectivelor comune, sprijinindu-i cu numeroase oportunitati de dezvoltare profesionala si avansare in cariera. Suntem preocupati in permanenta sa intretinem un mediu de lucru sanatos, dinamic si avansat tehnologic, in care concepem solutii si servicii inovatoare pentru clientii si partenerii nostri.

    Descrierea postului
    Cautam un Electrician de curenti slabi care sa se alature echipelor noastre din Bucuresti-Ilfov Cluj-Napoca, Oradea, Satu Mare, Zalau. O persoana cu cunostinte solide in domeniu, dornica sa participe la proiecte de anvergura, impreuna colegii nostri din executie. Principalele sale obiective vor fi executarea infrastructurii necesare cablarii si instalarea echipamentelor conform proiectul tehnic.

    Responsabilitati

    Realizarea lucrarilor de instalatii curenti slabi, cablare structurata voce-date, telecomunicatii (Supraveghere Video, Detectie Efractie, Detectie Incediu, Securitate Perimetrala, Control Acces, Pontaj, Interfonie, Sisteme Audio-Video, Sisteme Integrate, etc) pentru constructii civile si industriale (in proiecte de mari dimensiuni);
    Executarea infrastructurii necesare cablarii (montaj pat cablu, tub PVC, etc.) si instalarea tuturor tipurilor de cabluri pentru sistemele de curenti slabi;
    Instalarea echipamentelor in conformitate cu specificatiile si cu proiectul tehnic;
    Identificarea cauzelor defectiunilor si executarea lucrarilor de remediere;
    Intocmirea documentatiei necesare fiecarei interventii/instalari;
    Consulta managerul de echipa pentru a identifica cele mai bune solutii;
    Asigurarea asistentei pentru punerea in functiune a solutiilor de securitate si siguranta;
    Respectarea normelor de munca si a securitatii muncii;
    Disponibilitate la deplasari in cadrul santierelor din Bucuresti cat si pentru cele din tara.

    Candidatul ideal

    Absolvent de studii medii finalizate, profil tehnic/cursuri de calificare in domeniul: electrica, electronica, electrotehnica, automatizari;
    Experienta minimum 5 ani ca electrician retele electrice de joasa tensiune cu activitate pe santier (constructii civile si industriale);
    Experienta in instalarea sistemelor de securitate și siguranta (in proiecte de mari dimensiuni);
    Certificare Electrician/Autorizatie ANRE constituie un avantaj major in stabilirea salariului;
    Persoana responsabila, ordonata, organizata, cababila sa respecte termenele stabilite si cu spirit de echipa;
    Disponibilitate pentru lucru in sistem planificat cu rute zilnice si apt pentru lucrul la inaltime;
    Permis de conducere – constituie avantaj;
    Dorinta puternica de a asimila noi tehnologii.

    Ce iti oferim si de ce sa alegi AVITECH

    Lucrezi in cadrul unei companii solide, dinamice, lider national in domeniul de activitate;
    Mediu de lucru prietenos, colaborativ, propice inovarii si dezvoltarii profesionale;
    Posibilitati de avansare rapida în cariera;
    Evaluare bi-anuala a activitatii si performantelor individuale;
    Contract individual de munca incheiat pentru perioada nedeterminata;
    Pachet salarial atractiv, corelat cu studiile, certificarile obtinute si experienta acumulata;
    Tichete de masa;
    Cazare si diurna pentru deplasari;
    Ore suplimentare platite;
    Bonusuri de performanta la final de an;
    Laptop, telefon, scule, echipamente de protectie, autoturism de serviciu;

    *Numai candidatii selectati vor fi invitati la un interviu, a carui data va fi stabilita de comun acord cu acestia.*Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.*Nu vor fi luate in considerare candidaturile care nu vor indeplini conditiile minimale solicitate in specificatiile postului.

  • General Security

    Electrician atestat ANRE

    General Security Cluj-Napoca, România Full time

    Dorim sa ne marim echipa · Chiar daca nu indeplinesti toate conditiile de mai jos, dar ai cunostinte tehnice de baza in instalatii electrice, pasiune pentru ceea ce faci si dorinta de a invata, asteptam un CV de la tine · Descrierea jobului: · Realizarea infrastructurii necesare ...

  • AVITECH Cluj-Napoca, România Full time

    Cine suntem · Infiintata acum 25 ani, AVITECH este astazi unul dintre cei mai importanti Contractori de Instalatii Electrice Curenti Slabi si Integrator de Sisteme din Romania, specializat in furnizarea de solutii integrate de Securitate, Acces si Parking, Protectie la Incendiu, ...