Cluj-Napoca

    Tehnician Mentenanta Instalatii Stingere Incendii - Cluj-Napoca, România - AVITECH

    AVITECH
    AVITECH Cluj-Napoca, România

    2 săptămâni în urmă

    Descriere
    Cine suntem
    Infiintata acum 25 ani, AVITECH este astazi unul dintre cei mai importanti Contractori de Instalatii Electrice Curenti Slabi si Integrator de Sisteme din Romania, specializat in furnizarea de solutii integrate de Securitate, Acces si Parking, Protectie la Incendiu, Automatizari BMS, Infrastructura IT si Comunicatii.
    Prin intermediul unei echipe de peste 200 ingineri, tehnicieni si economisti experimentati, oferim o gama extinsa de servicii tehnice pentru cladiri si facilitati – Consultanta, Proiectare, Executie, Mentenanta si Suport Tehnic 24/7, pe intreg teritoriul Romaniei si in Regiunea Balcanica.
    Compania are sediul central si showroom in Voluntari (Ilfov), un centru logistic pentru servicii in Stefanesti (Ilfov), filiala Transilvania in Cluj-Napoca, precum si prezenta locala pentru suport tehnic si servicii de mentenanta in 16 locatii: Bacau, Bucuresti, Brasov, Buzau, Calarasi, Cluj-Napoca, Constanta, Craiova, Floresti, Galati, Iasi, Ploiesti, Sibiu, Timisoara, Voluntari, Zalau.
    Ca si angajator, suntem o companie primitoare, incurajam oamenii sa isi construiasca cariera conform aspiratiilor lor personale si a obiectivelor comune, sprijinindu-i cu numeroase oportunitati de dezvoltare profesionala si avansare in cariera. Suntem preocupati in permanenta sa intretinem un mediu de lucru sanatos, dinamic si avansat tehnologic, in care concepem solutii si servicii inovatoare pentru clientii si partenerii nostri.

    Descrierea postului
    Cautam un Tehnician Mentenanta Sisteme de Stingere Incendii care sa se alature echipelor noastre din Bucuresti-Ilfov Cluj-Napoca, Zalau. O persoana cu cunostinte solide in domeniu, dornica sa participe la proiecte de anvergura, impreuna colegii nostri din Mentenanta si Suport Tehnic. Principalele sale obiective vor fi instalarea, configurarea si mentenanta la sediile beneficiarilor pentru sistemele de stingere incendii.
    Responsabilitati

    Identificarea nevoilor in planificarea mentenantei preventive/corective la sediul clientului;
    Efectuarea mentenantei si punere in functiune a tuturor tipurilor de instalatii si utilaje folosite pentru: alimentarea cu apa calda/rece; stingere incendii (cu gaze inerte, spuma, apa, ceata de apa, aerosoli, oxyreduct; detectie incendii; ventilatie (in functie de situatia existenta);
    Efectuarea interventiei de urgenta in cazul diverselor disfunctionalitati/defectiuni;
    Reglarea instalatiilor pentru respectarea parametrilor functionali specificati;
    Identificarea defectelor aparute, stabilirea solutiilor de reparatii si intocmirea listei cu necesarul pieselor de schimb;
    Intocmirea ofertei tehnice de reparatie in urma devizului emis de tehnicienii din locatie;
    Participarea la analiza si rezolvarea problemelor tehnice cu operativitate si eficienta;
    Intocmirea fiselor tehnice de constatare si intocmirea documentatiei aferenta lucrarilor executate;
    Respectarea normelor de munca si a securitatii muncii;
    Disponibilitate la deplasari in cadrul santierelor din Bucuresti cat si pentru cele din tara.

    Candidatul ideal

    Absolvent de studii medii/superioare finalizate, profil tehnic/cursuri de calificare in domeniul: instalatii, constructii;
    Experienta dovedita de minimum 5 ani in instalare, mentenanta si reparatii instalatii sanitare/limitare si stingere incendiu;
    Cunostinte ale proceselor de mentenanta pentru echipamentele tehnice din domeniul sistemelor stingere incendii;
    Cursuri de calificare instalator/technician si certificari dobandite de la producatorii din domeniu - constituie un avantaj major in stabilirea salariului;
    Capacitatea de a lucra pe proiecte cu respectarea termenelor impuse;
    Persoana responsabila, ordonata, organizata, cababila sa respecte termenele stabilite si cu spirit de echipa;
    Disponibilitate pentru lucru in sistem planificat cu rute zilnice si apt pentru lucrul la inaltime;
    Permis de conducere – constituie avantaj;
    Dorinta puternica de a asimila noi tehnologii.

    Ce iti oferim si de ce sa alegi AVITECH

    Lucrezi in cadrul unei companii solide, dinamice, lider national in domeniul de activitate;
    Mediu de lucru prietenos, colaborativ, propice inovarii si dezvoltarii profesionale;
    Posibilitati de avansare rapida în cariera;
    Evaluare bi-anuala a activitatii si performantelor individuale;
    Contract individual de munca incheiat pentru perioada nedeterminata;
    Pachet salarial atractiv, corelat cu studiile, certificarile obtinute si experienta acumulata;
    Tichete de masa;
    Cazare si diurna pentru deplasari;
    Ore suplimentare platite;
    Bonusuri de performanta la final de an;
    Laptop, telefon, scule, echipamente de protectie, autoturism de serviciu;

    *Numai candidatii selectati vor fi invitati la un interviu, a carui data va fi stabilita de comun acord cu acestia.*Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.*Nu vor fi luate in considerare candidaturile care nu vor indeplini conditiile minimale solicitate in specificatiile postului.