Bucharest

    Regulatory Affairs Specialist - București, România - FARMACIILE CATENA

    FARMACIILE CATENA
    FARMACIILE CATENA background
    Cea mai inimoasă echipă de marketing este în căutarea unui Regulatory Affairs Specialist. Dacă îți dorești să obții satisfacția muncii în tot ceea ce faci, atunci te vei potrivi în echipa noastră Cu o cultură care inspiră o comunicare autentică, deschisă, cu transparență deplină, echipa noastră se concentrează pe rezultate și se vede

    Ce ne dorim:

    • experiență de minimum 2 ani în domeniul întocmirii și înregistrării dosarelor de suplimente alimentare într-o companie producătoare de suplimente alimentare

    • să fii absolvent/a studii superioare chimie/medicina /farmacie/biologie;

    • cunoașterea cerințelor legale și a reglementărilor aplicabile în activitatea de înregistrare a medicamentelor, dispozitivelor medicale, produselor cosmetice și suplimentelor alimentare;

    • cunoașterea metodologiei de întocmire a documentației pentru înregistrarea suplimentelor alimentare și pentru obținerea medicamentelor de uz uman

    • cunoașterea Regulilor de Bună Practică de Fabricație a medicamentelor;

    • cunoștinte de limba engleză – nivel avansat ;

    • cunoștinte Microsoft Office - nivel avansat.

    Responsabilități:

    • Pregătește, verifică, corelează și depune la timp documentația pentru produsele alocate (medicamente, suplimente alimentare, cosmetice și dispozitive medicale), conform planului aprobat de management;

    • Verifică și semnează de conformitate cu reglementările în vigoare textul inscripționat pe machetele de ambalaje și pe prospecte;

    • Urmărește statutul înregistrării produselor alocate și verifică respectarea termenelor legale pentru depunerea dosarelor de reînnoire și a tuturor actualizărilor necesare;

    • Verifică periodic documentația din dosarele de înregistrare ale produselor alocate și conformitatea acestora cu reglementările în vigoare;

    • Întocmește și actualizează periodic situația documentației postautorizare / postnotificare

    • Este responsabil de urmărirea tuturor comunicatelor de presa, reglementărilor și cerințelor autorităților (de la nivel national și european) și transmite informările necesare către toate departamentele și partenerii de business implicați;

    • Menține istoricul înregistrării produselor alocate;

    • Revizuiește și aprobă materialele publicitare/ promoționale elaborate de echipa de marketing, pentru a îndeplini cerințele de reglementare;

    De ce să te alături nouă:

    • Iți oferim mai mult decât un salariu: Primești cadouri cu ocazia unor evenimente importante din viața ta precum Crăciunul, Paștele iar lista continuă. În plus, ai posibilitatea să participi la diverse evenimente recreative alături de colegii tăi;

    • Punem accent pe dezvoltare: Te dezvolți în continuare, alături de noi, prin sesiuni de workshop-uri, training-uri și certificări noi.

    Ce ar mai fi de spus?

    • Suntem un brand serios și asta ne recomandă a fi un partener pe termen lung;

    • O echipă inimoasă și cu experiență te va susține.

  • ADDENDA PHARMACEUTICALS S.R.L. București, România Full time

    Job Responsibilities: · Support with maximum efficiency in the operational management of the documentation preparation of the new registrations / renewals / line extensions/ variations, submission for medicines, food supplements and medical devices. · Provides support to Regulato ...

  • Parexel Bucharest, România Local Office

    Are you a talented Regulatory Affairs professional with experience in project management, Veeva Vault, MAA, and WHO exposure? We are currently seeking a Regulatory Affairs Associate or Senior Associate to join our dynamic team. In this client-dedicated role, you will be responsib ...

  • Booking Holdings Romania

    Legal Counsel

    1 săptămână în urmă

    Booking Holdings Romania București, România Full time

    Booking Holdings Romania is a Center of Excellence based in Bucharest, Romania. It was created to support the increasing business demands of the Booking Holdings Brands. The Center of Excellence provides access to specialized and highly skilled talent, leading industry best pract ...