Specialist marketing
Iaşi

    Specialist Marketing - Iași, România - CASA AUTO IASI

    CASA AUTO IASI
    CASA AUTO IASI Iași, România

    6 zile în urmă

    Descriere
    Candidatul ideal:

    Studii superioare în marketing/ comunicare/ relaţii internaționale;
    Experienta de minim 2 ani in marketing este obligatorie;
    Cunostinte de marketing digital: Facebook Ads, GoogleAds, campanii, ad creation, traffic analyse;
    Bună cunoaștere a platformelor online: Facebook, Instagram, LinkedIn etc;
    Creativitate: capacitatea de a veni cu idei originale sau inovative şi de a construi pe baza acestora în scopul dezvoltării;
    Abilități de comunicare în mediul business;
    Corectitudine în comunicarea și elaborarea mesajelor în limba română și engleză, minim B2;
    Permis de conducere, categoria B.

    Descrierea jobului:

    Gândirea campaniilor și scrierea strategiilor de comunicare în vederea promovării brand-urilor alocate;
    Organizarea și participarea la evenimente interne/ externe ale companiei (lansare de brand, expoziţii, târguri);
    Elaborarea comunicatelor de presă, textelor pentru broşuri/ pliante/ invitaţii, etc.;
    Asigurarea funcționării și up-gradarea paginilor web ale companiei;
    Actualizarea, planificarea și proiectarea cataloagelor/ pliantelor despre companie și produsele din portofoliu;
    Construirea, gestionarea și actualizarea bazei de date de clienți a companiei;
    Trimiterea rapoartelor de marketing și a campaniilor promoționale;
    Responsabil pentru imaginea și comunicarea pe rețelele de socializare în numele companiei (Facebook, LinkedIn, Youtube, etc.)
    Gestionarea profilurilor Google Business, implementare campanii de Google, analiza rezultatelor in Google Analytics, utilizare Google Drive;