Inginer calitate
Oradea

    Inginer calitate - Oradea, România - SC VERNICOLOR SA

    SC VERNICOLOR SA
    SC VERNICOLOR SA Oradea, România

    Găsit în: beBee S2 RO - 6 zile în urmă

    Descriere
    Responsabilitati
    Compania Vernicolor, produce componenente din plastic de decor pentru industria automoive si cautm un inginer calitate pasionat și dedicat pentru a se alatura echipei noastre într-un rol crucial în faza de dezvoltare a produselor noi.

    Intocmeste dosarul PPAP respectand termenele si transpunand specificatiile clietului si specificatiilor produsului in documentatia aferenta : diagarama de process, FMEA, plan de control,etc.
    Efectueaza, urmareste si evalueaza formarea leaderilor de calitate pe procese conform instructiunilor de lucru/specificatiilor clientului/specificatiilor produsului;
    Raspunde de asigurarea calitatii produselor pe care le gestioneaza pana la predarea in serie;
    Analizeaza si avizeaza informatiile din punct de vedere a cerintelor de asigurare a calitatii, conform standardelor;
    Urmareste efectuarea de audituri si implementarea actiunilor corective;
    Urmareste intocmirea programelor de pregatire audituri supraveghere, completarea chestionarelor conform cerintelor; codurilor/standardelor aplicabile si verificari privind respectarea cerintelor programelor de pregatire;
    Prelucreaza informatiile tehnice si le interpreteaza;
    Analizeaza si gestionaza reclamatiile interne si exerne pentru produsele pe care le urmareste pana la predarea in serie;
    Propune idei de imbunatatire proceselor in urma testelor facute in faza de R&D;
    Urmareste implementarea actiunilor corective/preventive, rapoarte de actiuni corective/preventive;

    Coordoneaza si urmareste intocmirea planului de inspectie si testare pe tipuri de produse in functie de proiectele la care este nominalizat;
    Transmite spre aprobare punctele de inspectie conform cerintelor contractuale ale clientului;
    Face parte din echipa de proiect la faza de R&D.

    Cerinte:
    Studii superioare tehnice
    Cunostinte limba engleza nivel avansat
    Cunostinte instrumente de calitate in automotive
    Cunostinte privind aplicarea metodelor de control a procesului: studiu de capabilitate, studiu de repetatabilitate si reproductibilitate, analiza FMEA

    Cunoștințe solide de sisteme de management al calității și standardele relevante

    Oferim un mediu de lucru dinamic și provocător, oportunități de dezvoltare profesională și un pachet salarial competitiv.

  • Simtel Team

    Site Manager/ Sef Santier

    Simtel Team Oradea, România Full time

    Candidatul Ideal · Studii superioare in inginerie, de preferat in constructii; · Minim 3 ani de experienta in domeniu; · Bune abilitați de comunicare - abordare sistematica; · Abilitatea de a coordona proiecte complexe cu partenerii nostri; · Familiar cu procesul de achizitii, c ...