Oradea

    Site Manager/ Sef Santier - Oradea, România - Simtel Team

    Simtel Team
    Simtel Team Oradea, România

    Găsit în: beBee S2 RO - 6 zile în urmă

    Descriere
    Candidatul Ideal

    Studii superioare in inginerie, de preferat in constructii;
    Minim 3 ani de experienta in domeniu;
    Bune abilitați de comunicare - abordare sistematica;
    Abilitatea de a coordona proiecte complexe cu partenerii nostri;
    Familiar cu procesul de achizitii, construcție și logistica investitiilor in proiecte;
    Ințelegerea tehnologiilor fotovoltaice dovedita prin experienta de management;
    Limba engleza nivel mediu; reprezinta un avantaj si alte limbi straine: germana, spaniola, franceza, italiana;
    Disponibilitate de deplasare prelungita la diferite locații ale proiectelor.

    Responsabilitati:

    Supervizarea lucrarilor de construcție pentru centrale fotovoltaice.
    Preluarea proiectelor dupa faza de proiectare și managementul/ gestionarea lucrarilor pe teren pana la predarea catre O&M.
    Execuția proiectelor implica coordonarea cu echipa EPC, corelarea procedurilor și predarea catre O&M.
    Coordonarea tuturor subcontractorilor și a lucrarilor de pe șantier.
    Monitorizare și control termene-limita / termene contractuale, costuri, calitate și SSM.
    Intocmirea rapoartelor și a documentației administrative.
    Identificarea riscurilor si a soluțiilor corespunzatoare.
    Colaborarea cu furnizorii de materiale, recepția materialelor și predarea acestora catre subcontractori / parteneri.
    Informarea PM (managerului de proiect) cu privire la statusul/ progresul lucrarilor prin rapoarte.

    Beneficii:

    pachet salarial atractiv;
    masina de serviciu;
    tichete de masa;
    abonament medical la o clinica privata;
    oportunitati de dezvoltare intr-un domeniu dinamic;
    traininguri de specialitate/ dezvoltare personala.