Cluj-Napoca

    Customer Order Administrator - Cluj-Napoca, România - Gi Group Staffing Company

    Gi Group Staffing Company
    Gi Group Staffing Company Cluj-Napoca, România

    Găsit în: beBee S2 RO - 5 zile în urmă

    Gi Group Staffing Company background
    Gi Group România recrutează Customer Order Administrator pentru clientul său, producător de top de plăci ceramice, materii prime și materiale de construcții din Europa.Profilul candidatului:Studii superioare în domeniul economic;Experiență anterioară în SAP de minim 2 ani sau într-un sistem ERP (module relevante: master data și logistică);MS Excel nivel mediu pentru prelucrare de date;Experiență anterioară într-un sistem CRM (constituie un avantaj);Expunere anterioară în acțiuni/proiecte cu responsabilități și termene limită;Gestionarea bazei de date: abordare logică, structurată, înțelegerea datelor prelucrate, urmărire cerințe și acuratețe date/rapoarte.

    Responsabilități:Primește, prelucrează și gestionează comenzile de mostre ce îi revin ca responsabilitate, utilizând platforma CRM și SAP;Este responsabil de livrarea acestora către clientul final în cantitatea solicitată și în cel mai scurt termen posibil;Lunar sau la nevoie raportează statusul cererilor catre Trade Marketing Specialist sau Director Marketing;Trimite în execuție comenzi și proiecte de TRADE MARKETING (TMK) către Depozit Marketing sau către colaboratori externi;Responsabil cu întreținerea și actualizarea în SAP a bazei de date;Crează coduri noi de produs de TMK (material number în SAP) ;Informează intern toate departamentele implicate despre datele produselor nou create;Responsabil să verifice lunar și să optimizeze stocurile depozitului marketing (materiale finite, materiale auxiliare, unelte și consumabile).

    Beneficii:Tichete de masă;Decont transport în valoare de 1500 LEI/an;Abonament medical;Primă de Paște, Crăciun și alte evenimente;Zi liberă cu ocazia zilei de naștere;Programe de calificare și training.

  • KUEHNE + NAGEL  SRL

    dispecer distributie

    KUEHNE + NAGEL SRL Cluj-Napoca, România Full time

    OBJECTIVES OF THE POST · Responsible for all operational, administrative, statistical and invoicing aspects within the Road Logistic department. · POSITION RESPONSIBILITIES · Updating and permanent maintenance of the database of carriers; · Monitoring the activity of carriers bas ...

  • Alstom

    Logistic Responsible

    Găsit în: beBee S2 RO - 2 zile în urmă

    Alstom Cluj-Napoca, România

    Leading societies to a low carbon future, Alstom develops and markets mobility solutions that provide the sustainable foundations for the future of transportation. Our product portfolio ranges from high-speed trains, metros, monorail, and trams to integrated systems, customised s ...

  • FrieslandCampina România

    Talent Acquisition Partner

    Găsit în: beBee S2 RO - 3 zile în urmă

    FrieslandCampina România Cluj-Napoca, România Full time

    MAIN RESPONSABILITIES · Job purpose: · Talent Acquisition Partner (blue collar) will coordinate with hiring managers to identify staffing needs in different areas and departments. As part of the regional Talent Acquisition team the job holder is responsible for end-to-end blue ...