Ploieşti

    Key Account Manager IKA - Ploiești, România - Abatorul Peris

    Abatorul Peris
    Abatorul Peris Ploiești, România

    Găsit în: beBee S2 RO - 5 zile în urmă

    Descriere
    Profilul candidatului:

    Spirit comercial foarte dezvoltat, orientare catre client;
    Experienta in vanzari produse alimentare (industria carnii);
    Cunostinte foarte bune despre piata din industrie;
    Buna intelegere a comertului modern;
    Abilitatea de a identifica nevoile clientilor si de a construi parteneriate;
    Foarte bune abilitati de organizare a timpului si gestionare a resurselor;
    Sprit antreprenorial si disponibilitate pentru activitatea operativa, de teren;
    Cunostinte de operare MS Office;
    Permis de conducere categoria B.

    Responsabilitati:

    Persoana proactiva, care sa ajute la realizarea obiectivelor de vanzari in canalul modern IKA, la cresterea numarului de clienti activi prin mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii existenti si identificarea unor noi clienti si oportunitati;
    Identifica oportunitati pentru cresterea comenzilor pe categorii de produse si solutii de imbunatatire a portofoliului de produse;
    Aplica si evalueaza planurile de promovare a vanzarilor, ofera feedback si ia masuri atunci cand este necesar;
    Urmareste realizarea planului de vanzari.;
    Efectueaza vizite la clienti, conform unui calendar planificat;
    Participa la organizarea de evenimente locale;
    Urmareste permanent activitatea concurentei si raporteaza actiunile precum si prezenta concurentei. evalueaza efectele acestora si propune masuri pentru crearea de avantaje concurentiale pentru companie;
    Este dedicat, are initiativa si este condus de dorinta de performanta.

  • ELECTRIC MASTERS SRL

    Key Account Manager-IKA/LKA

    Găsit în: beBee S2 RO - 3 zile în urmă

    ELECTRIC MASTERS SRL Ploiești, România Full time

    De peste 20 de ani Aroma Land este alături de clienții noștri, iar numele este sinonim cu calitatea și inovația în acest domeniu. Fascinația naturii, subtilitatea aromelor și răsfățul simțurilor ne-au îndemnat să ducem la un alt nivel arta utilizării esențelor aromatice pentru od ...