Electrician echipamente tipografice - Otopeni, România - PRINTMAN SRL

    PRINTMAN SRL
    PRINTMAN SRL Otopeni, România

    4 zile în urmă

    Descriere
    Rol:
    Ocupantul postului acordă suport clienților în vederea asigurării bunei funcționări a utilajelor deținute
    Responsabilități:

    Identificarea și diagnosticarea defecțiunilor de natură electrică a utilajelor tipografice și a instalațiilor auxiliare și aplicarea soluțiilor corespunzătoare pentru remedierea acestora, într-un mod rapid și eficient, pentru minimizarea timpilor de staționare și repunerea acestora în parametrii normali de funcționare, în condiții de siguranță
    Efectuarea reparațiilor și înlocuirea pieselor defecte sau uzate în conformitate cu instrucțiunile de service și a standardelor de calitate stabilite de către producător și/sau specificațiilor din planul de întreținere al utilajelor
    Efectuarea mentenanței preventive și corective a utilajelor tipografice și a instalațiilor auxiliare, pentru a asigura funcționarea corectă a acestora
    Testarea și verificarea funcționalității utilajelor pentru a asigura conformitatea cu standardele de calitate și siguranță
    Acordarea de asistență tehnică clienților, atât prin telefon (remote) cât și prin deplasarea la sediul acestora (on-site)
    Participarea activă la instalarea, mutarea și demontarea echipamentelor tipografice și a instalațiilor auxiliare
    Colaborarea cu echipa tehnică pentru a asigura buna funcționare a echipamentelor electrice
    Participarea la training-uri de specializare
    Asigurarea de training-uri remote și on-site pentru reprezentanții (operatorii) clienților și acordarea de suport pentru a îmbunătăți utilizarea echipamentelor
    Întocmirea de rapoarte de activitate precum și înregistrarea în sistemul informatic a datelor referitoare la intervențiile tehnice efectuate

    Cerințe:

    Absolvent de studii medii/superioare/cursuri de calificare în domeniul: electrică, electronică, electrotehnică, automatizări
    Certificare electrician / Autorizație ANRE grad II B constituie un avantaj
    Experiență anterioară minim 3 ani
    Bune abilități de diagnosticare și rezolvare a problemelor de natură electrică
    Bună înțelegere a sistemelor electrice și a automatizărilor echipamentelor
    Limba engleză nivel mediu/avansat (terminologie tehnică)
    Cunoștințe operare PC
    Permis conducere categoria B
    Disponibilitate pentru deplasări frecvente la clienți și la cursuri de specializare (în țară și în străinătate)
    Capacitatea de a asimila cunoștințe noi
    Persoană organizată cu foarte bune abilități de comunicare
    Spirit de echipă, dinamic, tehnic, optimist, orientat către client
    Capacitatea de a lucra eficient atât independent, cât și în echipă

    Beneficii:

    Posibilitatea de a lucra în cadrul unei companii solide, dinamice, lider național în domeniul său de activitate
    Mediu de lucru prietenos, colaborativ, propice inovării și dezvoltării profesionale
    Contract individual de muncă încheiat pentru perioadă nedeterminată
    Pachet salarial atractiv, corelat cu studiile, certificările deținute și experiența acumulată
    Tichete de masă în valoare de 40 lei / zi lucrată
    Decontarea parțială a contravalorii serviciilor turistice (cazare și/sau transport)
    Prima de Paște și de Crăciun atât pentru angajat cât și pentru copiii minori ai acestuia
    Prima de 01 iunie pentru copiii minori ai angajatului
    Pensie privată facultativă (pilon 3)
    Diverse prime acordate cu ocazia unor evenimente speciale din viața angajatului
    Bonusuri de performanță la final de an
    Abonament la clinică medicală privată
    Autoturism de serviciu, laptop, telefon, scule, echipament de protecție
    Cazare și diurnă pentru deplasări
    Program de lucru de luni până vineri în intervalul 09:00 – 17:30
    Evaluare anuală a activității și performanțelor individuale

    Mențiuni:
    *Numai candidații selectați vor fi invitați la un interviu a cărui dată va fi stabilită de comun acord cu aceștia *Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate și în deplină confidențialitate

  • PRINTMAN SRL Otopeni, România Full time

    Rol: · Postul presupune asigurarea de asistență tehnică și activități specifice de reparații echipamente de tipar digital la sediul clientului constând în: diagnoză, reparații în garanție și post garanție, întreținere, instalare, demontare și relocare echipamente · Responsabilită ...

  • PRINTMAN SRL

    Application engineer

    PRINTMAN SRL Otopeni, România Full time

    Rol: · Ocupantul postului acordă suport clienților în vederea identificării de soluții pentru erorile aplicațiilor, oferirea de asistență și remedierea diverselor probleme întâmpinate de către utilizatori. · Responsabilități: · Identificarea și diagnosticarea problemelor de explo ...