Locuri de muncă

    Manager logistica - Afumați, România - Calipso SRL

    Calipso SRL
    Calipso SRL Afumați, România

    1 săptămână în urmă

    Vrei sa faci parte dintr-o echipa dinamica de profesionisti? Calipso este o companie cu 100% capital romanesc aflata in topul producatorilor romani de apa imbuteliata si sucuri carbonatate. Infiintata in anul 1991 si activand pe piata de profil din Romania, Calipso functioneaza dupa cele mai inalte standarde de calitate din industrie, fiind certificata IS și IFS – International Food Standard.

    Denumire post: MANAGER LOGISTICA

    Ce va face noul nostru coleg MANAGER LOGISTICA?

    Managerul de logistica va conduce si coordona activitatile cu privire la vanzari, logistica interna si planificare din cadrul societatii

    Descrierea postului:

    Managementul planificarii si a replanificarii productiei conform cu capacitatile si previziunile disponibile;
    Managementul lansarii si urmaririi ordinelor de productie;
    Coordonarea activitatii angajatilor care se ocupa cu introducerea si validarea datelor pe segmental arondat din cadrul departamentului;
    Coordonarea colectarii produselor finite din zona de productie, stocarea si corecta inventariere a acestora;
    Coordonarea activitatii logistice optimizand costurile cu transportul;
    Coordonarea activitatii de livrare a produselor finite, mentinerea relatiilor cu depozitele centrale;
    Utilizarea sistemului ERP de facturare, gestiune;
    Coordonarea si participarea la incidentele interne de calitate prin rapoarte de trasabilitate;
    Managementul depozitului si al inventarului; Se asigura de un corect inventar si de gestiunea parametrilor de inventariere pentru a imbunatati constant activitatea;
    Managementul materialelor si al costurilor legate de logistica interna si transporturi;
    Participarea la formularea de proceduri standard si instructiuni de lucru;
    Definirea si urmarirea constanta a indicatoriilor de performanta pentru departamentul de Logistica, cu focus constant pe imbunatatirea lor pe aspecte ce tin de livrabil, cost si calitate;

    Cerinte:

    Absolvent de studii superioare;
    Minim 1 an experienta pe o pozitie simlara;
    Experienta in coordonarea echipei pentru atingerea obiectivelor si a indicatorilor;
    Flexibilitate in negociere si capacitate de a lucra cu termene limita;
    Foarte buna capacitate de sinteza si analiza, rezolvare de probleme;
    Capacitate de a comunica clar si concis (atat verbal, cat si in scris);
    Capacitate de a lucra cu obiective cantitate și calitative;
    Cunostinte foarte bune MS Office (Excel), ERP;
    Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat (avantaj, cunoasterea limbii germane).

    Oferta (bonusuri, beneficii)
    Bonuri de masa; Transport asigurat

    Prin aplicarea CV-ului dumnavoastra la acest job, sunteti de acord cu prelucrarea datelor cu caracter personal, conform Regulamentului privind protectia persoanelor fizice in ceea ce priveste prelucrarea datelor cu caracter personal. Aceste date ne sunt necesare pentru desfasurarea procesului de recrutare. Numai candidatii selectati vor fi invitati la un interviu, data fiind stabilita de comun acord cu acestia. Pentru mai multe detalii privind modalitatea în care Calipso poate prelucra aceste date, vă rugăm să consultați Notificarea privind prelucrarea datelor cu caracter personal disponibilă la adresa - codrii vlasiei - politica gdpr - ()

    Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.

  • Calipso SRL

    Key account manager

    2 săptămâni în urmă

    Calipso SRL Afumați, România Full time

    Vrei sa faci parte dintr-o echipa dinamica de profesionisti? Calipso este o companie cu 100% capital romanesc aflata in topul producatorilor romani de apa imbuteliata si sucuri carbonatate. Infiintata in anul 1991 si activand pe piata de profil din Romania, Calipso functioneaza d ...