Key Account Manager

    Key account manager - Afumați, România - Calipso SRL

    Calipso SRL
    Calipso SRL Afumați, România

    2 săptămâni în urmă

    Vrei sa faci parte dintr-o echipa dinamica de profesionisti? Calipso este o companie cu 100% capital romanesc aflata in topul producatorilor romani de apa imbuteliata si sucuri carbonatate. Infiintata in anul 1991 si activand pe piata de profil din Romania, Calipso functioneaza dupa cele mai inalte standarde de calitate din industrie, fiind certificata IS și IFS – International Food Standard.
    Denumire post: KEY ACCOUNT MANAGER
    Ce va face noul nostru coleg ca KEY ACCOUNT MANAGER?

    Descrierea postului:

    promovarea gamei de produse, informaţii despre produsele noi, preturi,oferte şi oferte speciale;
    verificarea comenzilor de la clienti si urmarirea procesarii acestora de la lansare pana la livrarea catre client;
    urmarirea incasarilor, scadentelor, recuperarea debitelor
    marirea portofoliului de clienti;
    actualizarea bazei de date cu informaţii legate de clienţi, facturi, comenzi
    raportari si statistici referitoare la vanzari, clienti, marje, incasari;

    verificarea facturilor emise de client conform contractelor agreate;
    emiterea facturilor de risturn conform conditiilor comerciale agreate;
    completarea fiselor logistice catre clienti;
    raspunde prompt la solicitarea clientilor

    Cerinte:

    studii medii
    experienta pe vanzari (key account) cel putin 1 an
    operare PC la nivel avansat (Word, Excel, Outlook)
    cunostinte medii de limba engleza
    persoana organizata si perseverenta, cu reale abilitati de comunicare, orientatacatre dezovltarea si mentinerea de relatii constructive cu clientii.

    Oferta (bonusuri, beneficii) Bonuri de masa; Transport asigurat
    Prin aplicarea CV-ului dumnavoastra la acest job, sunteti de acord cu prelucrarea datelor cu caracter personal, conform Regulamentului privind protectia persoanelor fizice in ceea ce priveste prelucrarea datelor cu caracter personal. Aceste date ne sunt necesare pentru desfasurarea procesului de recrutare. Numai candidatii selectati vor fi invitati la un interviu, data fiind stabilita de comun acord cu acestia. Pentru mai multe detalii privind modalitatea în care Calipso poate prelucra aceste date, vă rugăm să consultați Notificarea privind prelucrarea datelor cu caracter personal disponibilă la adresa - codrii vlasiei - politica gdpr - ()
    Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.