Inginer Ofertare
Iaşi

    inginer ofertare - Iași, România - Quick Smart City SRL

    Quick Smart City SRL
    Quick Smart City SRL Iași, România

    2 săptămâni în urmă

    Descriere
    Cerinte

    studii superioare finalizate in domeniul constructiilor(CIVILE,CFDP).
    cunostinte avansate in cadrul licitatiilor specifice platformei .
    cunostinte avansate in cadrul elaborarii ofertelor atat pe partea tehnica(plan de control,pccvi,metodologie de executie etc.) si financiara.
    cunostinte avansate de MS Office (MS Project ,Word, Excel);
    cunoastere avansata a unui program de devize(intersoft,windoc);
    experienta avansata in activitatea de intocmire a situatiilor de lucrari inclusiv in situatia unor nr-uri ,ncs-uri, dispozitii de santier .
    spirit de echipa, abilitatea de a lua decizii, responsabilitate, bune abilitati de comunicare.
    cunostinte de limba engleza la nivel cel putin mediu; limba romana – nativ / avansat;

    Descrierea jobului:

    analizeaza fisa de date si studiaza documentatia (caiete de sarcini, fise de date, planuri, memoriu tehnic) pentru licitatii;
    Intocmeste propunerea tehnica specifica in functie de necesitati si de lucrarile specifice(Plan de management,plan de control,pccvi,metodologia de executie etc.)
    Intocmeste oferta financiara (deviz,grafic fizic si valoric)
    intocmeste situatii de lucrari in baza documentatiei pusa la dispozitie din santier inclusiv in cazul unor nr-uri,ncs-uri.
    intocmeste solicitari de clarificari in conformitate cu documentatia analizata;
    solicita cereri de oferta de la furnizorii de materiale si echipamente;
    solicita oferte de pret/ colaborare de la subcontractanti; realizeaza analiza comparativa a ofertelor primite
    analizeaza costul unei investitii in programe interne specifice;
    intocmeste devize oferta dupa antemasuratori existente, deviz general investitie, deviz pe obiect, extrase de deviz: liste de material, manopera, utilaje, transport pentru executie lucrari;
    intocmeste, depune si urmareste documentatia pentru licitatii (oferta financiara cat si suport pentru partea de eligibilitate si propunerea tehnica);
    urmareste evolutia proiectelor in curs.

    Oferim:

    Salariu competetitiv pe piata de profil, comisioane din vanzari si bonusuri periodice in functie de realizari.
    Masina de serviciu (poate fi folosita si in interes personal), smartphone, laptop.
    Toate mijloacele necesare desfasurarii activitatii in contitii optime.
    O echipa tanara, dinamica in continua crestere cu perspective mari de viitor.
    Alte facilitati si bonusuri in functie de realizari.
    Bonusuri de performanta

  • Demo Strade Group AG

    Inginer tehnic ofertare

    6 zile în urmă

    Demo Strade Group AG Iași, România Full time

    DESCRIEREA JOBULUI: · - Actualizarea documentatiei predata de beneficiar: caiete de sarcini, fise de date, planuri, memoriu tehnic si verificarea listelor de cantitati si articole , transmise de Beneficiari sau intocmirea lor, in cazul in care nu exista · - pregatirea documentati ...

  • CLIMA THERM CENTER Iași, România Full time

    Cerinte: · • Studii superioare profil Instalatii in Constructii · • Experienta ca inginer ofertare -minim 3 ani · • Cunostinte desen tehnic, operare PC (Word, Excel, PowerPoint,Autocad) · • Cunostinte limbi straine · • Atentie la detalii, spirit de initiativa, auto-organizare · ...

  • Rotherm Grup Srl

    Inginer instalatii termice

    Rotherm Grup Srl Iași, România Full time

    Căutăm un Inginer de Instalații / Inginer Mecanic dedicat și cu experiență pentru a se alătura echipei noastre. Candidatul ideal va avea cunostinte in domeniul instalatiilor , cat si o dorinta de a se dezvolta in continuare. · Responsabilități · • Organizarea și coordonarea direc ...