Reprezentant comercial
Galaţi

    Reprezentant Comercial - Galați, România - Topex Tools Romania SRL

    Topex Tools Romania SRL
    Topex Tools Romania SRL Galați, România

    6 zile în urmă

    Descriere
    Anuntul contine oferta de angajare pentru 2 zone, astfel:
    1. Piata traditionala, zona sudica a Moldovei si S-E (judetele Vrancea, Galati, Buzau, Braila, Tulcea, Constanta)
    2. Dezvoltare B2B, zona Bucuresti si Ilfov

    La aplicare va rugam sa specificati pentru care dintre posturile detaliate mai sus depuneti CV-ul, si care este orasul in care locuiti.
    Multumim.

    Ce oferim:

    Contract pe perioada nedeterminata
    Training pentru initiere in activitatea noastra
    Set de mostre personalizat, in functie de necesitati
    Program flexibil
    Salariu fix + bonus trimestrial
    Masina de servici, laptop, telefon

    Cerințe:

    Permis Cat. B
    Operare PC , suita Microsoft Office (in special Outlook, Excel, Word, Power Point), utilizare CRM
    Limba Engleza (vorbit si scris, minim nivel mediu)
    Abilitati de organizare si automotivare, initiativa
    Capacitate de lucru atat individual cat si in echipa
    Disponibilitate pentru deplasari saptamanale in teritoriu
    Deschidere pentru invatarea de lucruri noi

    Responsabilitati:
    - Realizeaza vizite la clientii deja existenti, acoperind eficient zona repartizata, conform celor indicate mai sus
    - Identifica si contacteaza potentialii clienti in vederea remiterii ofertei, negocierii, incheierii si executarii contractelor comerciale;
    - Intocmeste oferte de produse si realizeaza vanzari pentru indeplinirea planului
    - Acorda asistenta tehnica si comerciala clientilor si potentialilor clienti;
    - Negociaza si asigura executarea contractelor si acordurilor comerciale;
    - Prezinta si promoveaza produsele companiei catre clientii din portofoliu din perspectiva construirii unor relatii comerciale pe termen lung
    - Intocmeste la cererea superiorului ierarhic rapoarte cu informatii despre competitori si evenimentele importante din zona
    - Cunoaste toate licitatiile si selectiile de oferte organizate de clientii proprii
    - Se incadreaza in bugetul de cheltuieli stabilit de seful de departament
    - Mentine o legatura permanenta cu superiorul ierarhic.
    - Participa la sedintele/cursurile periodice organizate de catre companie
    - Completeaza actele interne solicitate (rapoarte, deconturi, etc,) pe care trebuie sa le transmita la timp superiorului ierarhic
    - Pastreaza confidentialitatea politicii firmei si a informatiilor din sfera sa de activitate,
    - Pastreaza si mentine in bune conditii materialele puse la dispozitie de firma.

  • SAMI PLASTIC

    Reprezentant Comercial

    1 săptămână în urmă

    SAMI PLASTIC Galați, România Full time

    Companie multinațională de succes specializată în producția de țevi și fitinguri pentru apă, gaz, irigații, dorim să ne mărim echipa și căutăm Reprezentant Comercial. · Responsabilități: · respectarea procedurilor de lucru existente la nivelul departamentului si la nivelul societ ...

  • Vedra International Romania

    Reprezentant Medical Bucuresti, Iasi

    Vedra International Romania Galați, România Full time

    La Vedra International, ne dedicăm asigurării accesului pacienților la cele mai bune produse pentru sănătatea lor. Cu ani de experiență în industria farmaceutică din Bulgaria și o concentrare pe soluții inovatoare, ne străduim să oferim tratamente moderne, eficiente și de calitat ...

  • Tehno World

    Reprezentant zonal de vanzari

    2 săptămâni în urmă

    Tehno World Galați, România Full time

    Compania:. TEHNO WORLD · Departament: Comercial · Adresa: Localitatea Baia, DN 2E Km, zona limitrofă a orașului Falticeni, jud. Suceava · Caută: reprezentant zonal de vânzări · Detalii despre intinderea zonei, profilul clientilor si canalele de vanzare specifice vor fi furnizate ...