Gestionar Date de Flux - Florești, România - Michelin Romania S.A.

    Michelin Romania S.A.
    Michelin Romania S.A. Florești, România

    Găsit în: beBee S2 RO - 5 zile în urmă

    Michelin Romania S.A. background
    Descriere
    Cerinte:

    Studii superioare finalizate cu diploma de licență in Contabilitate si Informatică de gestiune/Cibernetică, statistică si informatică economică/Inginerie economică,etc.;
    Cunostinte foarte bune de operare si suport sisteme informatice de gestiune, tip ERP;
    Cunostinte IT: baze de bate, SQL, Microsoft Office (Word, Excel, etc);
    Competențe de limbă engleză si/sau limbă franceză (nivel conversational);
    Persoană deschisă, cu inițiativă, orientată catre identificarea de soluții;
    Abilitați de comunicare transversa si lucru in echipa;
    Capacitate de analiza si sinteza, organizare, atenție la detalii;

    Descrierea jobului:

    Asigura coerența și precizia între inventarul fizic și inventarul logic utilizat în planificare și finanțe;
    Verifica in Oracle stocurile, comenzile de materii prime si semifinite;
    Coordoneaza, asigura desfășurarea de acțiuni pentru îmbunătățirea sau consolidarea calității datelor;
    Contribuie la buna executie in procesul de creare de noi produse, la executarea corectă a tranzactiilor materiale;
    Analizeaza tranzactiile efectuate in aplicatie, pentru o buna vizibilitate a stocurilor, consumurilor si costurilor;
    Actualizeaza normele de stoc, corecteaza tranzactiile, corecteaza diferentele de stoc;
    Colaborareaza strans si proactiv cu celelalte departamente;
    Realizeaza rapoarte periodice: corelare stocuri, comenzi si costiuri;
    Asigura calitatea fluxului de date

    Dacă vei deveni colegul nostru, vei beneficia de:

    Proces continuu de training si dezvoltare personală si profesională;
    Plan de carieră;
    Tichete de masă și reducere/subvenție pentru masa de prânz;
    Deducerea parțială a costurilor de vacanță ;
    Decontarea integrală a cheltuielilor de transport;
    Lucrul într-un mediu intercultural și oportunități de călătorie;
    O structură multinațională în care poți construi o carieră;
    Salarii competitive (bazate pe performanță) și alte beneficii;
    Stabilitate.