Sibiu

    Tehnician Laborator - Sibiu, România - CARGILL Romania

    CARGILL Romania
    CARGILL Romania Sibiu, România

    Găsit în: beBee S2 RO - 1 săptămână în urmă

    Doriţi să vă construiţi un viitor mai puternic şi mai durabil şi să vă dezvoltaţi cariera? Alăturaţi-vă echipei globale Cargill, formată dinde angajaţi, dedicaţi obiectivului de a hrăni lumea în mod sigur, responsabil şi sustenabil. Această poziţie este în Divizia de nutriţie şi sănătate animală Cargill, prin care urmărim să îmbunătăţim condiţiile de viaţă printr-o alimentaţie mai bună. Echipa noastră cercetează, inovează şi creează soluţii care asigură rezultate optime pentru sănătatea clienţilor noştri.
    Descrierea Postului
    Tehnicianul de Laborator este responsabil pentru controlul calitatii materiei prime (micro si macro ingrediente) si produselor finite (furaje), monitorizarea CCP-urilor (Critical Control Point) si CP-urilor (Control Point), prelevarea probelor analizate de laboratorul intern si verificarea inopinata pe fluxul de productie. De asemenea, va pune in aplicare si va respecta cerintele specificate in manualul intern al calitatii, intocmit conform normelor actuale pentru siguranta alimentara HACCP (hazard analysis critical control point).
    Responsabilitati

    Asigura verificarea calitatii materiilor prime receptionate, a produselor finite si a depozitarii acestora
    Raspunde de controlul la receptie, acceptarea materiilor prime la productie si inregistrarea codului unic pentru realizarea transabilitatii
    Prelevarea probelor din toate materiile prime si produsele finite fabricate/receptionate
    Gestioneaza si raspunde direct de contraprobe
    Identifica si urmareste materiile prime si produsele de-a lungul procesului de productie
    Efectueaza analize de laborator
    Efectueaza controlul pe flux si furnizeaza actele de calitate (atunci cand este cazul)
    Se obliga sa aduca la cunostinta superiorului direct, în mod operativ, orice fel de neregula constatata în sfera atributiilor sale de serviciu si dupa caz, sa propuna masuri de remediere în limita competentelor ce i-au fost stabilite

    Cerinte
    Cerinte obligatorii

    Studii medii absolvite – liceu (Constituie un avantaj specializarea: industrie alimentara / chimie)
    Cunostinte operare PC (Word, Excel)
    Capacitate de a invata, atitudine pozitiva, integritate
    Abilitati bune de comunicare, organizare si planificare, asertivitate, abilitati de munca in echipa

    Cerinte optionale

    Experienta profesionala intr-un post similar (activitate in laborator pentru alimentatie publica sau industria furajelor) min. 1 an
    Cunostinte medii de limba engleza

    Oferta noastraOferim un mediu de lucru cu expunere internaționala, menit sa stimuleze si sa incurajeze cresterea profesionala într-un ritm rapid. De asemenea, oferim un salariu competitiv și o varietate de beneficii suplimentare, cat si oportunități de dezvoltare a carierei într-una dintre cele mai mari și mai solide companii private din lume.
    Interesat? Atunci trimite-ne CV-ul tau cat mai curand