Key Account Manager

    Key Account Manager - Ștefăneștii de Jos, România - NUTRIVITA SRL

    NUTRIVITA SRL
    NUTRIVITA SRL Ștefăneștii de Jos, România

    6 zile în urmă

    Pionier al raftului de diet & bio din comerțul modern (FMCG &farma), compania Nutrivita se afla într-un amplu proces de transformare. Cele peste 400 de produse comercializate in prezent răspund preocupărilor consumatorului modern pentru un stil de viață sănătos, activ, cu o alimentație echilibrata, dar si pentru diete speciale (fara gluten, fara lactoza, vegan, etc). Ne propunem astfel diversificarea portofoliului de produse dar și intrarea pe noi canale de distribuție, pentru a răspunde cat mai bine cerințelor unei piețe dinamice dar și exigențelor sporite ale partenerilor si consumatorilor nostri.
    În acest context, ne dorim extinderea echipei de vanzari si marketing prin cooptarea de noi colegi care să adere la misiunea companiei și să contribuie la dezvoltarea sa pe piața locala si regională. Locatia noastra se afla in Voluntari, langa Carrefour Colentina iar din luna aprilie 2014 noul sediu al companiei se va muta in Stefanestii de Jos, Ilfov (langa centrul logistic Decathlon Romania si Mega Image, Freshful).
    Daca vrei sa faci parte dintr-o echipa dinamica , ambitioasa si cu obiective clar stabilite de dezvoltare pe termen mediu si lung, te invitam sa ne cunoastem

    Key Account Manager - Conturi internationale
    Responsabilitati :

    • Negociaza termenii comerciali în colaborarea cu clienții alocați

    • Propune planul lunar,trimestrial si anual de vanzari pentru clientii alocati

    • Intocmeste forecast lunar de vanzari pentru produsele si clientii alocati si revizuieste planul trimestrial de vanzari

    • Comunica permanent cu clientii alocati pentru impulsionarea comenzilor, identificare de oportunitati de dezvoltare si listare de noi articole, promotii, modificari preturi, respectarea conditiilor contractuale, incasari, etc

    • Realizeaza analize de sortiment, vanzari, monitorizari de preturi din piata pentru produsele proprii si competitie

    • Receptioneaza, verifica si aproba facturile de servicii si discounturi (promo, destocare, etc) de la clientii alocati

    • Verifica facturarea la timp si livrarea in termenii agreati (timp, calitate, cantitate) a marfurilor comandate de clientii din portofoliu cu Dept. Financiar si Dept. Logistica.

    • Se asigura ca marfurile comandate au fost receptionate de catre clientii din portofoliu si ca facturile de marfuri au fost introduse in sistemul de plati al clientului

    • Viziteaza regulat magazinele conturilor IKA de care este responsabil;

    Candidatul ideal:

    • Studii superioare finalizate

    • Minim 3 ani de experiență în vânzări în FMCG

    • Limba engleză nivel mediu;

    • Permis de conducere categoria B

    • Cunoscator al pachetului Microsoft Office (Word, Excel, Power Point, Outlook Express);

    • Excelente abilități de comunicare, negociere și colaborare cu partenerii din retail

    • Persoană organizată, responsabilă, atentă la detalii si focusata pe rezultate

    Ce oferim:

    • contract individual de munca pe perioada nedeterminata

    • salariu si sistem de bonusare motivante

    • bonuri de masa 40 lei/zi (cca 800 lei/luna)

    • masina de serviciu, telefon mobil, laptop

    • un mediu placut, dinamic, alaturi de o echipa profesionista

    • asigurare medicala privata Medlife

    Interviu online

  • NUTRIVITA SRL

    Asistent Vanzari

    3 zile în urmă

    NUTRIVITA SRL Ștefăneștii de Jos, România Full time

    Pionier al raftului de diet & bio din comerțul modern (FMCG &farma) încă din, compania Nutrivita se afla într-un amplu proces de transformare. Alaturi de obiectivul de relocare într-un nou spatiu logistic modern in Ștefăneștii de Jos, Ilfov, care va tripla suprafata de stocare di ...