Tehnician mentenanta
Oradea

    Tehnician Mentenanta - Oradea, România - AEW Automotive Systems SRL

    Descriere
    Cerinte/ Responsabilitati

    Asigura mentenanta preventiva a cladirii;

    Ajuta la reamenajarea spatiilor verzi;

    Raspunde de buna functionare a instalatiei electrice, a instalatiei de incalzire , a instalatiilor de alimentare cu apa si a instalatiilor sanitare, prin identificarea problemelor aparute si gestionarea acestora in timp util.

    Executa lucrari de intretinere si mici reparatii ale mijloacelor fixe/obiectelor de inventar ale companiei.

    Să fie responsabil pentru gestionarea si intretinerea echipamentelor electrice din productie si din fabrica;

    Să verifice în mod cuprinzător toate mașinile, echipamentele, sistemele, instalațiile și modificările structurale pentru a se asigura că toate echipamentele și protecțiile respectă standardele de siguranță impuse de lege;

    Participă la acceptarea noilor echipamente, organizează departamentele relevante pentru a efectua acceptarea despachetării și punerii în funcțiune a echipamentelor;

    Formulează procedurile de operare în condiții de siguranță pentru fiecare post și supraveghează punerea în aplicare a acestora. Toate operațiunile trebuie să respecte reglementările de mediu relevante ale companiei;

    Implementează planul de întreținere TPM și verifică întreținerea echipamentelor;

    Furnizează sugestii pentru îmbunătățirea și optimizarea zonelor de lucru și a proceselor.

    Profilul Candidatului

    Studii medii.

    Permis de conducere cat. B.

    Bun spirit organizatoric.

    Cunostinte tehnice solide.

    Familiarizat cu echipamentele liniei de asamblare automată, cunoștințe de echipamente electrice, cunoașterea tehnologiei de programare (PLC);

    Certificat de electrician

    Oferta Noastra

    Program de lucru intr-un singur schimb, 8h/zi, L-V

    Pachet salarial atractiv +tichete de masă de 35 RON/zi;

    Serie de beneficii si bonusuri angajati (bonus de prezenta+bonus de vechime +bonus de recomandare+ o serie de bonusuri acordate la evenimente speciale)

    Știm că echilibrul dintre viața profesională și cea personală este important pentru tine, de aceea vei beneficia de 21 de zile de concediu anual și, în plus, de evenimente trimestriale de team building.

    Transport inclus pe raza Municipiului Oradea

    Se vor oferi servicii de mentorat și formare;

    Perspectiva unei cariere intr-o companie multinationala de succes din industria auto;

  • MADRUGADA GLASS

    tehnician mentenanta

    6 zile în urmă

    MADRUGADA GLASS Palota, România Full time

    Tehnician mentenanta · Compania noastra cauta un Tehnician Mentenanta pentru a se alatura echipei noastre dinamice. In aceasta pozitie va trebui: · să urmărești continuu performanța utilajelor, să sesizezi eventualele probleme și propune îmbunătățiri; să asiguri primul suport teh ...