Asistent Comercial - Constanța, România - FORUM INDUSTRY SRL

    FORUM INDUSTRY SRL
    FORUM INDUSTRY SRL Constanța, România

    Găsit în: beBee S2 RO - 1 săptămână în urmă

    Companie cu productie si distributie nationala angajeaza pentru sediul central din Constanta, persoane pentru postul de Asistent Comercial.Persoana ideala pentru acest post trebuie sa aiba urmatoarele abilitati si calificari:

    - limba engleză scris - minim nivel mediu, de preferat avansat;
    - cunostiinte de utilizare PC cel putin medii - Excel, Word, mesagerie email, navigare web;- capacitate de sinteza, analiza si asimilare rapida;- abilitati bune de comunicare, atat scris cat si verbal;- persoana organizata, atenta la detalii, capabila sa lucreze in echipa;

    Responsabilitati principale:
    - identificarea de clienti potriviti specificului domeniului de activitate prin prospectare continua;
    - elaborarea de oferte comerciale si urmarirea lor pana la momentul finalizarii acestora;- comunicare si suport informational pentru reteaua de vanzari;
    - introducerea in cadrul sistemului a diverse documente comerciale;
    - sarcini din domeniul logistic in relatia cu furnizori de servicii transport sau clienti;- alte sarcini specifice lucrului intr-un birou comercial;

    Constituie un avantaj:

    - cunoasterea la nivel mediu / conversational al unei alte limbi de circulatie internationala;- experiența anterioară intr-o activitate de desktop selling;- experiență într-un domeniu tehnic;
    - cunoștiințe de contabilitate primară.

    Beneficii:Se vor prezenta la interviu.

    Alte informatii:
    Tip post: Full Time / Birou, nu presupune deplasariDomeniu: Industrial
    Program: Luni - Vineri, 8-17

    Produse:
    PROlift . ro