Craiova

    Economist-Creante - Craiova, România - PROHUMAN APT SRL

    PROHUMAN APT SRL
    Prohuman Craiova recruteaza Economist-Creante, pentru clientul nostru, o companie de renume, din domeniul automotive.
    CERINTE

    Experienta minim 3 ani intr-o pozitie similara;
    Engleză avansată;
    Cunoștințe solide despre SAP sau alt program ERP;
    Abilitatea de a lucra din proprie inițiativă;
    Bune abilități de comunicare;
    Bune abilități de alfabetizare și calcul;
    Atenție mare, cu un ochi bun pentru detalii;
    Bune abilități de luare a deciziilor și de rezolvare a problemelor;
    Abilitatea de a lucra sub presiune;
    Automotivat și concentrat, cu o atitudine flexibilă;
    Bun lucrător în echipă;
    Bune abilități analitice;
    Capabil să urmeze proceduri formale;
    Observator și capabil să identifice riscurile fluxului de lucru și gâturile de sticlă.

    RESPONSABILITATI

    Cunoașterea standardelor de calitate;
    Proiectarea unei imagini profesionale a companiei către clienți/vizitatori;
    Pentru a utiliza procedura de escaladare pentru orice probleme/preocupări;
    Implementarea soluțiilor pentru rezolvarea interogărilor;
    Responsabilitatea generală pentru întreținerea registrului de achiziții, efectuarea tranzacțiilor financiare zilnice, inclusiv verificarea, clasificarea, înregistrarea și arhivarea documentelor de plată;
    Răspunde la întrebările furnizorilor în timp util;
    Reconcilierea, potrivirea și procesarea facturilor furnizorilor cu documentele interne de primire, comenzile de achiziție și/sau alte copii de rezervă, pentru a se asigura că toate bunurile primite și serviciile furnizate sunt facturate la prețul și cantitățile corecte;
    Asigurarea faptului că sunt obținute dovezile livrărilor sau serviciilor furnizate de furnizor și autorizarea corespunzătoare a facturilor de către solicitant și destinatar, înainte de rezervarea în sistemul ERP;
    Codificați facturile fără comenzi de cumpărare, în conturile contabile, codurile de proiect și departamentele corespunzătoare;
    Examinați rapoartele de cheltuieli pentru aprobarea corespunzătoare și conformitatea cu Politica de călătorie și finanțare înainte de a rezerva în sistemul ERP;
    Mentinerea unui jurnal de interogare a facturilor furnizorilor;
    Reconcilierea conturilor registrului furnizorilor;
    Rezolvarea întrebărilor pentru a asigura plata la timp în conformitate cu procedura;
    Analiză săptămânală și plan de acțiune pentru rezolvarea întrebărilor restante;
    Examinați soldurile registrului de achiziții restante, investigând și soluționând orice solduri restante;
    Pregătiți trimestrial primele 10 confirmări ale furnizorilor;
    Asistați controlerul asistent și controlerul după cum este necesar;
    Respectarea SOX și menținerea procedurilor privind Registrul Achizițiilor.

    BENEFICII

    Oferta salariala motivanta;
    Bonusuri de performanta;
    Tichete de masa;
    Prime cu ocazia sarbatorilor si prima de vacanta;
    Asigurare medicala privata atat pentru angajat, cat si pentru membrii familiei acestuia;
    Decontarea transportului.

    Ti-am starnit interesul? Aplica acum, iar noi te vom contacta.
    Asteptam CV-ul tau