Ploieşti

    Laborant Chimist - Ploiești, România - British American Tobacco Romania Investment SRL

    British American Tobacco Romania Investment SRL
    British American Tobacco Romania Investment SRL Ploiești, România

    2 zile în urmă

    British American Tobacco Romania Investment SRL background
    Descriere
    Responsabilitati Principale:

    Efectuarea analizelor fizice si chimice specifice pentru controlul calitatii tigaretelor, tutunului, si validarea rezultatelor, tinand cont de specificatiile produselor si cerintele legale aplicabile;
    Prepararea solutiilor de calibrare si a reactivilor pentru gaz cromatograf, analizor de tutun, efectuarea calibrarilor (folosind solutiile de calibrare obtinute) pentru echipamentele din laborator (gaz cromatograf, masina de fumat, analizor de tutun);
    Valideaza procesele prin inregistrarea si validarea rezultatelor obtinute pentru materialele de referinta folosind diagrame de control;
    Validarea rezultatelor analizelor si inregistrarea cu acuratete si la timp in bazele de date / sistemele informatice specifice laboratorului chimic, intocmirea rapoartelor de analiza pentru clientii interni;

    Cerinte:

    Minimum studii liceale, profil chimie;
    Experienta intr-un laborator de analize fizico-chimice ce necesita lucrul cu aparate de masura si control, minimum 1 an;
    Cunostinte de operare pe calculator;
    Cunostinte medii de limba engleza;

    Ce beneficii iti oferim daca vei face parte din cadrul echipei noastre:

    Salariu de baza atractiv la care se adauga si ore suplimentare platite dublu
    Tichete de masa
    Tichete de vacanta
    Transport: asigurat de companie pe rutele din interiorul municipiului Ploiesti si decontat pentru cei ce locuiesc in afara orasului
    Bonus anual
    Bonus pentru rezultate deosebite
    Revizuire anuala de salariu in functie de performanta
    Bonusuri de Paste si de Craciun
    Servicii medicale private pentru angajat si 3 dependenti
    Plan Pensie privata - Pilonul III
    Abonament 7card pentru activitati sportive

    De asemenea, alaturi de noi vei avea parte de:

    Posibilitatea de a face parte dintr-o echipa dinamica si in continua dezvoltare
    Un plan individual de training si dezvoltare
    Un mediu de lucru care incurajeaza atat dezvoltarea profesionala cat si cea personala
    Acces la cantina moderna de la sediul fabricii
    Programe de wellbeing dinamice si interactive
    Evenimente atractive pentru angajati
    Stabilitate la locul de munca
    Posibilitatea de aplicare si promovare pe scara tehnica de dezvoltare

  • Bureau Veritas  SRL

    Laborant Chimist

    3 zile în urmă

    Bureau Veritas SRL Ploiești, România Full time

    Responsabilitati principale: · Identifica probele ce urmeaza a fi analizate in cadrul laboratorului, completeaza si semneaza in Registrul de predare-primire probe; · Verifica conditiile de mediu inainte si in timpul efectuarii incercarilor; · Executa incercari de laborator respec ...