Braşov

    Manager centru sortare HUB - Brașov, România - DSC EXPRES LOGISTIC SRL

    DSC EXPRES LOGISTIC SRL
    DSC EXPRES LOGISTIC SRL Brașov, România

    1 săptămână în urmă

    Descriere
    Manager depozit sortare HUB - Brasov sau Bucuresti
    Esti in cautarea unui loc de munca care iti poate pune la incercare abilitatea de a coordona o echipa dede persoane, in fiecare zi?Ai experienta de lucru in depozit (gestionar-coordonator/sef tura/manager depozit) si doresti sa lucrezi in domeniul curieratului?Esti dispus sa lucrezi si in tura de noapte?Atunci asteptam candidatura ta.
    A. Responsabilitati:

    Coordoneaza echipa din cadrul depozitului (manipulanti marfa, stivuitoristi etc.);
    Ordoneaza sarcinile oamenilor din subordine functie de prioritati;
    Asigura respectarea orarului de sosire/plecare a masinilor de linie;
    Monitorizeaza si se implica activ in atributiile personalului pe care il coordoneaza;
    Notifica nevoile de imbunatatiri din punct de vedere logistic, al personalului din subordine, al diverselor contexte etc.;
    Stabileste sarcinile de lucru ale fiecarui angajat in parte;
    Este vigilent cu privire la urmarirea activitatilor pe care le desfasoara angajatii preintampinand astfel situatiile negative ce pot aparea privind manipularea coletelor, repartizarea si organizarea acestora etc.;
    Propune imbunatatiri ale fluxului de lucru;
    Este direct subordonat directorului de operatiuni.

    B. Candidat ideal:

    Experienta in management de minim 1 an;
    Experienta pe un post similar (de preferat in curierat/logistica);
    Abilitati excelente de analiza, organizare, planificare si monitorizare;
    Abilitati de prioritizare si luare a deciziilor;
    Disponibil pentru program de noapte;
    Orientare catre oameni si rezultate;
    Bune abilitati de negociere;
    Cunostinte PC (Word, Excel);
    Permis de conducere cat B.

    C. Oferim:

    Mediu de lucru profesionist
    Telefon, Laptop de serviciu
    Salarizare peste media din domeniu
    Posibilitati de avansare