Locuri de muncă

    CAD Designer - CodleaBrasov, România - D-Career

    D-Career
    D-Career CodleaBrasov, România

    Găsit în: beBee S2 RO - 22 ore în urmă

    Pentru a sprijini departamentul de CAD Design din Brașov, căutăm un CAD Designer care să poată face față provocărilor pieței internaționale cu deschidere, flexibilitate și entuziasm.

    Folosește această șansă și alătură-te succesului nostru

    Responsabilități:

    • Modelează CAD 3D componentele având in vedere toleranțele de fabricație, respectiv calculele de toleranțe, rezultatele FEM, comportamentul la temperaturi și pe termen lung a materialelor selectate, precum si cerințele referitoare la scule si procese;
    • Furnizează detalii tehnice referitoare la piesele dezvoltate celorlalte funcționalități din proiect, luând în considerare aspectele funcționale și de montaj;
    • Responsabil cu crearea, întreținerea și documentarea corectă a datelor și transmiterea acestora prin intermediul sistemului Dräxlmaier către partenerii de dezvoltare interni si externi, cu consultarea prealabilă a Lead Designer-ului;
    • Responsabil pentru conceperea, dimensionarea și tolerarea pieselor în funcție de proiecte, folosind CAD;
    • Se asigură că modelele CAD sunt clar structurate, astfel încât o prelucrare ulterioară de către un alt membru al echipei sa fie oricând posibilă;
    • Verifică si se asigură că desenele si modelele 3D pentru piesele complexe sunt corespunzătoare pentru a fi aprobate (release), conform liniilor conducătoare standard ale Grupului Dräxlmaier și conform cerințelor clientului.

    Cerințe:

    • Studii superioare tehnice, inginerie mecanică de preferat;
    • Experiență de 2-4 ani într-un software CAD (Catia sau NX de preferat);
    • Cunoștințe de PLM TeamCenter;
    • Cunoștințe de limba engleză - nivel mediu;
    • Persoană analitică, cu dorință de învățare și abilitați bune de comunicare.

    Oferim:

    • Sarcini interesante într-o companie de familie cu peste de pasionați de mașini în peste 20 de țări;
    • Program de integrare într-o echipă profesionistă si dinamică;
    • Oportunități de dezvoltare internațională inspirate de cele mai noi tehnologii;
    • Cultura organizațională orientată spre talent;
    • Program de lucru flexibil;
    • Subvenție la cantina proprie, prime anuale;
    • Acces gratuit la servicii medicale;
    • Transport asigurat de către companie.

    Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, te rugăm să aplici și online direct pe site-ul nostru, căutând titlul job-ului: CAD Designer.

    Toate persoanele care corespund profilului, vor fi contacte in maxim 3 săptămâni.