Contabil - contabilitate primara - Brașov, România - Calatoreste cu Dragos

    Calatoreste cu Dragos
    Calatoreste cu Dragos Brașov, România

    3 săptămâni în urmă

    Agentia de turism Calatoreste cu Dragos angajeaza contabil pentru contabilitate primara.
    Candidatul ideal
    - persoana optimista si deschisa cu bune abilitati de comunicare- cunostinte solide de contabilitate primara;- cunostinte in MS OFFICE (Word, Excel,+ navigare internet);- cunostinte de secretariat;- capacitate de organizare a timpului, sarcinilor si locului de munca;- capacitatea de a se concentra pe realizarea mai multor sarcini in acelasi timp;- capacitate de a respecta termene limita;- atentie catre detalii;- persoana bine organizata- placere si abilitate de a asimila lucruri noi
    Descrierea jobului
    - Inregistrarea corecta si la zi in programul utilizat a tuturor datelor de contabilitate primara si gestiune contabila: facturi de furnizori, facturi de clienti, avize de expeditie, incasari si plati prin orice instrumente de incasare / plata, deconturi de cheltuieli, bonuri de consum, etc.;- Pregatirea si transmiterea actelor contabile catre furnizorul extern de servicii contabile- Intocmirea registrului de casa- Verificarea zilnica a extraselelor de cont pentru incasari- Verificarea facturilor de cheltuieli si furnizori pentru conformitate legala, scadentare plata, datele de identificare plata- Elaborarea, redactarea si urmarirea de rapoarte, analize specifice, documente si situatii solicitate de managementul companiei (avansuri, neincasate, vanzari, etc)- Urmarire solduri furnizori / clienti;- Tine evidenta perioadei de valabilitate a documentelor autovehiculelor parcului Auto (urmareste valabilitatea politelor Casco, politelor Rca si a rovinietelor)- Tine evidenta relatiei firmei cu furnizorii de servicii diverse (furnizori de servicii medicale, protectia muncii, etc)- Tine evidenta la zi a contractelor si a actelor aditionale pentru furnizori si clienti- Tine evidenta la zi a contractelor angajatilor si tine legatura cu serviciul de resurse umane- inregistreaza deconturile, verifica foile de parcurs- Arhivarea si actualizarea bazei de date documente;- Asigurarea suportului administrativ pentru toate departamentele firmei.Beneficii:

    Salariu fix+Bonusuri
    Răsplătim performanța. Salariul crește constant, odată cu tine.
    Posibilitatea participarii gratuit la Infotrip-uri in destinatiile pe care le promovam.