Controlor calitate
Oradea

    controlor calitate - Oradea, România - AEW Automotive Systems SRL

    Profilul candidatului:- Studii medii;- Experienta in controlul calitatii- Experienta in domeniul automotive reprezinta un avantaj- Abilitati de identificare a defectelor de fabricatie, de stabilire a cauzelor lor si gasirea solutiilor de rezolvare a problemelor- Cunoasterea normelor si a standardelor de calitate cat si familiarizarea cu documentatia aferenta acesteia reprezinta un avantaj- Organizat,metodic si orientat pe detalii;- Seriozitate, responsabilitate, abilitati de comunicare, spirit de lucru in echipa;- Bun spirit de observatie si capacitate de sinteza
    Descrierea jobului
    -Urmareste aplicarea documentatiei conform standardelor calitati
    - Verifica conformitatea pieselor fabricate
    - Participa la analiza reclamatiilor client si implementarea masurilor corective/preventive.
    - Intocmeste rapoarte si analize de calitate.
    - Participa la atingerea si realizarea obiectivelor departamentului de calitate;
    -Verificarea vizuala si dimensionala, cu instrumentele de masura convenite, a pieselor supuse controlului calitativ;
    -Verifica si mentine gestionarea pieselor carantinate;