Locuri de muncă

    contabil sef - Otopeni, România - CEMS EPC S.A.

    CEMS EPC S.A.
    CEMS EPC S.A. Otopeni, România

    12 ore în urmă

    Descriere
    RESPONSABILITATI:

    Sustine obiectivele companiei prin desfasurarea activitatilor de evidenta contabila si de gestiune a patrimoniului societatii;
    Coordoneaza activitatea de operare si inregistrare a tuturor tranzactiilor in contabilitatea societatii;
    Verificarea inregistrarii corecte a operatiunilor contabile conform normelor legale, a legalitatii si corectitudinii documentelor de evidenta contabila si financiara, verificarea corelatiilor intre conturi, efectuarea de corectii contabile;
    Verificarea inregistrarilor contabile pe centre de cost,buget si coduri de cash-flow, emiterea de raporte de cheltuieli pe centre de cost;
    Inregistrarea documentelor statelor de plata, a imputatiilor si retinerilor asa cum rezulta din documentele intocmite de catre departamentul de Resurse Umane.
    Evidenta lunara a mijloacelor fixe si calculul amortizarii, verificarea concordantei intre evidente contabila si de gestiune a mijloacelor fixe;
    Evidente si urmarirea proceselor de investitii in mijloace fixe, constructii si amenajari, din punct de vedere contabil si documentar (documente de intrare in gestiune, de predare-primire, contracte, etc);
    Verifica si inregistreaza productia in curs de executie, lunar, conform raportarilor Departamentului de Productie. Urmareste incadrarea in bugetul aprobat fiecarui proiect si raporteaza orice neconcordanta in vederea corectarii oricaror abateri.
    Asigura relatia cu IMI – Serviciul de Compensare in vederea intocmirii proceselor verbale de compensare, BNR si INSSE in vederea completarii si transmiterii diverselor raportari solicitate de catre aceste institutii
    Raporteaza catre Directorul Financiar a tuturor situatiilor lunare privind tranzactiile economico-financiare;

    CERINTE:

    Studii economice/finante-banci si experienta intr-o pozitie similara de minim 3 ani;
    Cunostinte medii Word, Outlook; cunostinte avansate Excel; experienta de operare intr-un sistem ERP
    Experienta in relatia cu bancile si derularea liniilor de credit, scrisori de garantie, depozite etc
    Capacitati bune de organizarea si prioritizarea sarcinilor;
    Acuratete si atentie sporita pentru detalii;
    Capacitate de analiza si logica matematica;
    Abilitati bune de comunicare cu colegii si cu celelalte departamente
    Orientare spre rezultat
    Multitasking, capacitate de lucru in echipa, adaptabilitate, flexibilitate.

    OFERTA:

    mediu de lucru dinamic;
    pachet salarial motivant;
    plan de dezvoltare in cariera;