Asistent Medical Generalist
Tulcea

    Asistent medical generalist - Tulcea, România - Sc RoutineMed Srl

    Sc RoutineMed Srl
    Sc RoutineMed Srl Tulcea, România

    4 zile în urmă

    Descriere
    Candidatul ideal :

    Minim 6 luni experienta ca asistent medical;
    Studii finalizate de asistent medical generalist:
    Certificat de membru (ALP) si Asigurare MALPRAXIS valabile;
    Excelente abilitati de comunicare, empatie, orientare spre nevoile pacientului, atitudine pozitiva, promptitudine in realizarea sarcinilor, seriozitate si responsabilitate, abilitati de munca in echipa, proactivitate, implicare;
    Cunostinte MS Office - nivel mediu.

    Responsabilitati Asistent medical generalist

    Verificarea functionalitatii aparetelor si echipamentelor din cabinet;
    Asigura asistenta medicala a pacientului in conditii de maxima siguranta si grija pentru pacient, in cadrul clinicii sau la sediul partenerilor;
    Respecta protocoalele specifice in activitatea medicala si de relationare cu pacientul;
    Recolteaza probe pentru diverse analize medicale;
    Acorda primulul ajutor in cazuri de urgenta medicala;
    Pastrareaza caracterul confidential al operatiunilor de serviciu in conformitate cu politica companiei.
    Efectueaza investigatii medicale specifice: spirometrie, EKG, audiometrie, etc.
    Participa la educatia medicala a pacientului;
    Pregatirea cabinetelor medicale pentru consultatii si diverse investigatii;