Electrician

    Electrician - Chitila, România - PROHUMAN APT SRL

    PROHUMAN APT SRL
    PROHUMAN APT SRL Chitila, România

    14 ore în urmă

    Suntem in cautarea unui coleg pe rolul de Electrician Intretinere si Reparatii, la fabrica noastra de productie localizata pe drumul de legatura dintre Chitila-Sabareni.
    Locatie: Sos, Rasaritului, Chitila-Sabareni
    Program de lucru in schimburi: Luni-Vineri.
    Schimbul 1: 06;00-14:30
    Schimbul 2: 14:00-22:30

    Responsabilitati:

    Verificarea zilnica a instalatiilor electrice aferente fabricii, tablouri electrice si de comanda, tablouri automatizare si inregistrarea datelor vizualizate in rapoartele existente in punctele de lucru.
    Revizia, de doua ori pe an, a instalatiei electrice.
    Inlaturarea defectelor si consemnarea deficientelor in registrul de tura al electricianului.
    Intocmirea necesarului de piese de schimb in vederea asigurarii unei bune functionalitati a intregului sistem electric aferent productiei si cladirii administrative. Predarea necesarului de piese de schimb, mecanicului sef, in vederea aprovizionarii.
    In cazul producerii unui accident tehnologic, avarie, calamitati, participa la inlaturarea acestora si repunerea in functiune a instalatiilor.
    Cunoasterea si respectarea instructiunilor privind sanatatea si securitatea muncii si situatiile de urgenta.
    Asigurarea si mentinerea curateniei la locul de munca, purtarea echipamentului de protectie corespunzator, iar in cazul interventiilor in tablourile si circuitele electrice are obligatia de a purta cizme si manusi electroizolante , ochelari si casca, mai precis intreg echipamentul de protectie impus de situatia respectiva.
    Participa la operatiunea de descarcare a materilor prime, in special a gazelor propulsoare.
    Sa mentina zilnic ordinea si curatenia la locul de munca, in spatiile de acces si a grupurilor sanitare, inclusiv golirea zilnica a cosurilor cu deseuri menajere sau hartie.

    Cerinte:

    Cunoasterea tuturor instalatiilor electrice si a modalitatilor de interventie;
    Calitati excelente de comunicare interpersonala;
    Atitudine profesionala si proactiva;
    Flexibilitate, deschidere catre nou, rabdare;
    Organizat si cu grad ridicat de responsabilitate;
    Studii de specialitate: minim liceu / scoala tehnica profil electric;
    Experienţă: minim 2 ani;

  • VB SISTEM SRL

    Muncitori necalificati

    1 săptămână în urmă

    VB SISTEM SRL Chitila, România Full time

    Societate de instalatii electrice, atestata ANRE , care desfasoara lucrari de instalatii electrice (de joasa si medie tensiune) angajeaza : · Muncitori necalificati pentru activitate de santier · Electricieni pentru activitate de santier · Oferim : · bonuri de masa · ore supli ...