Clinical Trial Coordinator - București, România - CIDPBIOTECH

    CIDPBIOTECH
    CIDPBIOTECH București, România

    2 săptămâni în urmă

    CIDP este o organizație privată și independentă de cercetare pe bază de contract (CRO), perfect adaptată pentru desfășurarea de studii clinice globale conform bunelor practici clinice (GCP) și standardelor internaționale actuale.
    Suntem localizați în Mauritius, România, Brazilia și India. Acest lucru ne permite să efectuăm teste multi-centrice cu un proces de recrutare rapid. Birourile moderne și securizate și echipamentele utilizate, reflectă standardul înalt de calitate cerut pentru desfășurarea cu succes a studiilor clinice.
    Clienții noștri sunt mari companii cosmetice și farmaceutice bine-cunoscute.
    În conformitate cu extinderea centrului nostru din România (București), în prezent recrutăm pentru următoarea poziție:
    Coordonator de studii clinice (post junior)
    Responsabilități esențiale ale postului
    Coordonează desfășurarea generală a studiilor:- Intocmirea documentelor de studii (ICF, CRF, etc.)- Pregatirea camerelor de investigatie (laboratoare) cu ajutorul altor coordonatori de studii clinice inainte de inceperea studiilor- Efectuarea de studii clinice- Orice alte atributii sau evaluari specifice protocolului de studiu- Completarea documentelor de studiu (dosar pacient, fise de studiu, CRF, etc.)- Intocmirea rezultatelor studiului si a rapoartelor unde este cazul- Responsabil cu arhivarea documentelor de studiu la finalul studiului- Verificarea documentelor de studii
    Cerințe și abilități:
    • O diplomă în biologie, biochimie, chimie sau alte științe conexe (biotehnologii, horticultură, agricultură etc.)
    • Bune abilități de gestionare a timpului și flexibilitate în programul de lucru
    • Abilități excelente de comunicare și orientare către detalii
    • Abilități de lucru în echipă și atenție la detalii
    • Cunostinte de operare calculator (Word, Excel, PPT)
    • Limba engleză la nivel mediu
    • Capacitate de a lucra în echipă și capabil să facă față stresului
    • Motivat, muncitor, încrezător în sine și pregătit să accepte provocări

    Pozitia este ideala atat pentru femei cat si pentru barbati oferind oportunități de dezvoltare. Te integrezi într-o echipă entuziastă și multiculturală într-un mediu prietenos și profesionist. Pe lângă un salariu competitiv, în conformitate cu educația și experiența dumneavoastră, vă oferim și alte beneficii, inclusiv tichete de masă si asigurare medicala.