Senior Contabil - București, România - Life Grup

    Life Grup
    Life Grup București, România

    3 săptămâni în urmă

    Suntem primul lant de clinici stomatologice din Romania care functioneaza dupa principiile stomatologiei biologice laser. Ne dorim in echipa noastra o colega pasionata de succes si de rezultate spectaculoase.
    Misiunea companiei este sa ofere pacientilor servicii stomatologice minim invazive, ultra tehnologizate, fara durere si cu materiale biocompatibile.
    Am transformat total abordarea conventionala a stomatologiei intr-una holistica si inalt integrata biologic.
    Suntem prezenti la nivel national (12 clinici stomatologice) si continuam efervescent planul de extindere atat in Romania cat si la nivel international.

    CERINTE:
    - Studii superioare de specialitate Finante/Contabilitate;
    - Peste 5 ani experienta in domeniul Financiar – Contabilitate;
    - Cunostinte solide in ceea ce priveste legislatia in vigoare in domeniul financiar-contabil;
    - Cunostinte solide de operare PC: Word, Excel; Saga
    - Cunostinte de gestiune;
    - Cunostințe de operare soft-uri contabile: SAGA si/sau PLURIVA – constituie un avantaj;
    - Persoana onesta, organizata, atenta la detalii, si cu un dezvoltat spirit de echipa;

    RESPONSABILITATI:
    - Evidenta contabila (registre si jurnale periodice);
    - Verificarea zilnica a soldurilor din banca, casa si avansuri din trezorerie in lei;
    - Incadrarea corecta a documentelor contabilizate pe venituri si cheltuieli;
    - Intocmire rapoarte si analize financiare;
    - Gestionarea operațiunilor privind mijloacele fixe (leasinguri, intrari, amortizari, reevaluari);
    - Inchideri lunare pe balanta (avansuri parteneri, cheltuieli în avans, facturi de întocmit);
    - Intocmirea balantei lunare, evidenta clientilor, furnizorilor si a stocurilor;
    - Intocmirea bilantului;
    - Intocmirea declaratiilor anuale / lunare;
    - Reglarea fisei sintetice;

    BENEFICII:
    - Salariul fix net : 5000 lei;
    - Tichete masa : 40 lei/ zi;
    - Decont transport : 80 lei;
    - Reduceri servicii stomatologice.