Braşov

    Electrician/Electromecanic - Brașov, România - S.C. ALSTOM TRANSPORT S.A

    S.C. ALSTOM TRANSPORT S.A
    S.C. ALSTOM TRANSPORT S.A Brașov, România

    Găsit în: beBee S2 RO - 5 zile în urmă

    La Alstom, înțelegem rețelele de transport și ceea ce mișcă oamenii. De la trenuri de mare viteză, metrouri, și tramvaie, până la sisteme la cheie, servicii, infrastructură, semnalizare și mobilitate digitală, oferim clienților noștri diverși cel mai larg portofoliu din industrie. În fiecare zi, pestede colegi deschid drumul către o mobilitate mai ecologică și mai inteligentă la nivel mondial, conectând orașele pe măsură ce reducem carbonul și înlocuim mașinile.

    Ai putea fi Electricianul cu normă întreagă în zona Brașov pe care îl căutăm?

    Rolul tău viitor:
    Accepta o nouă provocare și aplica experiența de conducere a vehiculelor feroviare și certificarea într-un nou domeniu de ultimă oră. Vei raporta lui Relu și vei lucra alături de colegii săi profesioniști și dedicați.

    Responsabilitati :

    Lucrari de instalare a stalpilor de linie de contact
    Executa lucrari de demontare stalpi vechi
    Ghidarea pe axul fundatiei a forezei
    Supravegherea forarii
    Realizarea zidurilor de protective a balastului
    Fixarea si reglarea pe pozitie a stalpilor de catenara
    Betonarea fundatiilor si vibrarea betonului
    Reamenajarea stratului de pamant si piatra Sparta stabilizatoare
    Compactarea solului dupa refacere
    Curatarea sculelor si dispozitivelor dupa folosire
    Excavarea manuala daca este nevoie
    Sprijinirea echipei de montare/reglare/derulare daca se impune
    Sprijinirea echipelor din deposit daca se impune

    La instalarea LC/EA/PR

    Asigura masurile de protectie prin impamantare si conditii sigure de traffic pentru utilaje
    Efectuare de lucrari de instalare bride, console, si separatoare
    Efectuare de lucrari de instalare a sistemelor de ancorare
    Efectuarea de lucrari de instalare/reglare a catenarei, cablului collector si echipamentelor de energoalimentare
    Participa la executarea tuturor verificarilor, incercarilor si a masuratorilor necesare in vederea certificarii conformitatii si a calitatii lucrarilor de instalare executate in raport cu prevederile documentatiei contractuale aplicabile si/sau a normativelor aplicabile in vigoare
    Raspunde de acuratetea datelor furnizate in urma verificarilor, incercarilor si a masuratorilor. Raspunde de inregistrarea acestor date in buletine de teste, fise de verificari si/sau de masuratori, in rapoartele de test sau orice alt document destinat ingistrarii/consemnarii datelor rezultate in urma verificarilor, incercarilor si a masuratorilor executate, documente prevazute in procedurile de lucru, in documentatia contractuala aplicabila si/sau in normativele aplicabile in vigoare
    Efectueaza lucrari de demontare/montare a sistemului de catenara si energoalimentare
    Manipuleaza in conditii optime si de siguranta bunurile clientului
    Asigura suport in echipele din depozit daca se impune

    Lucrari de pre-asamblare si asamblare in deposit

    Efectueaza lucrari in echipele de preasamblat console, pendule si/sau echipamnete de energoalimentare
    Manipuleaza materialele inclusiv incarcare/descarcare din camion
    Desfasoara lucrari de depozitare si manipulare in conditii optime
    Respecta regulile de protectia muncii
    Verifica materialele din punct de vedere calitativ si cantitativ materialele

    Prețuim pasiunea și atitudinea decât experiența. De aceea, nu ne așteptăm să ai fiecare abilitate. În schimb, am enumerat câteva despre care credem că vă vor ajuta să reușesti și să te dezvolti în acest rol:

    Cerinţe privind studiile:

    Studii medii
    Cunoaşterea in detaliu a instalatiilor fixe de tractiune electrica
    Experienţă recunoscută în reabilitare/mentenanta si testare instalatii electrice de tractiune electrica
    Aptitudini pentru manevrarea macaralei şi efectuarea operaţiunilor de ridicare
    Abilitati/Autorizare pentru efectuarea operaţiunilor de ridicare
    Autorizatie AFER pentru exercitarea functiei de electromecanic IFTE
    Spirit de iniţiativă şi orientare spre decizii
    Spirit de echipă şi bune abilităţi de comunicare
    Flexibilitate şi Mobilitate
    Atitudine receptivă

    Lucruri care credem ca te-ar incanta:

    Alătura-te într-o călătorie transformatoare de-a lungul vieții – industria feroviară este aici pentru a rămâne, astfel încât să poti crește și dezvolta noi abilități și experiențe de-a lungul carierei.

    De asemenea te vei:

    Bucura de stabilitate, provocări și o carieră pe termen lung, fără rutine zilnice plictisitoare
    Vei lucra cu cele mai recente standarde din industria feroviară
    Vei colabora cu echipe transversale și colegi de ajutor
    Vei contribui la proiecte inovatoare