Locuri de muncă

    Inginer BMS - Voluntari, România - AVITECH

    AVITECH
    AVITECH Voluntari, România

    1 săptămână în urmă

    Descriere
    Cine suntem
    Infiintata acum 25 ani, AVITECH este astazi unul dintre cei mai importanti Contractori de Instalatii Electrice Curenti Slabi si Integrator de Sisteme din Romania, specializat in furnizarea de solutii integrate de Securitate, Acces si Parking, Protectie la Incendiu, Automatizari BMS, Infrastructura IT si Comunicatii.
    Prin intermediul unei echipe de peste 200 ingineri, tehnicieni si economisti experimentati, oferim o gama extinsa de servicii tehnice pentru cladiri si facilitati – Consultanta, Proiectare, Executie, Mentenanta si Suport Tehnic 24/7, pe intreg teritoriul Romaniei si in Regiunea Balcanica.
    Compania are sediul central si showroom in Voluntari (Ilfov), un centru logistic pentru servicii in Stefanesti (Ilfov), filiala Transilvania in Cluj-Napoca, precum si prezenta locala pentru suport tehnic si servicii de mentenanta in 16 locatii: Bacau, Bucuresti, Brasov, Buzau, Calarasi, Cluj-Napoca, Constanta, Craiova, Floresti, Galati, Iasi, Ploiesti, Sibiu, Timisoara, Voluntari, Zalau.
    Ca si angajator, suntem o companie primitoare, incurajam oamenii sa isi construiasca cariera conform aspiratiilor lor personale si a obiectivelor comune, sprijinindu-i cu numeroase oportunitati de dezvoltare profesionala si avansare in cariera. Suntem preocupati in permanenta sa intretinem un mediu de lucru sanatos, dinamic si avansat tehnologic, in care concepem solutii si servicii inovatoare pentru clientii si partenerii nostri.
    Descrierea postului
    Cautam un Inginer BMS care sa se alature echipelor noastre din Bucuresti-Ilfov sau Transilvania Cluj-Napoca, partial remote. O persoana cu cunostinte solide in domeniu, dornica sa participe la proiecte de anvergura, impreuna cu colegii nostri din Divizia Automatizari BMS. Principalele sale obiective vor fi instalarea, configurarea si programarea sistemelor de automatizare pentru cladiri.
    Responsabilitati

    Participa activ la lucrari de automatizare pentru cladiri: modernizari, instalari de echipamente si tablouri electrice, programare, teste, reglaje, verificari, reparatii, mentenanta si suport tehnic.
    Identifica solutia ce urmeaza a fi implementata.
    Genereaza lista de puncte de date.
    Alege echipamentele de automatizare cele mai potrivite solutiei si necesitatilor clientului.
    Participa la intocmirea ofertei catre client.
    Participa la proiectarea de executie, la proiectarea tablourilor de automatizare si forta.
    Participa la instalarea, configurarea si programarea controlerelor folosind software specializat.
    Participa la discutii tehnice si sedinte de coordonare in santier.
    Supravegheaza instalatorii si subcontractantii AVITECH in santier, atunci cand este cazul.
    Intocmeste rapoarte de activitate in conformitate cu documentele interne de lucru ale departamentului din care face parte.
    Isi imbunatateste continuu cunostintele si abilitatile tehnice prin participarea la sesiuni de pregatire, organizate de catre AVITECH sau partenerii sai de tehnologie.

    Candidatul ideal

    Educatie si Experienta

    Studii superioare instalatii, automatica, inginerie electrica
    Cunostinte solide a protocoalelor de comunicatii BACnet/LonWorks/Modbus/M-Bus/KNX/Dali.
    Cunostinte solide de instalatii HVAC.
    Cunostinte solide de instalatii electrice curenti tari si slabi.
    Experienta anterioara de lucru in santier.
    Experienta minim 3 ani in pozitie similara, Programare si Punere in Functiune echipamente automatizare cladiri (Honeywell/Schneider Electric/Siemens/Wago/Sauter) sau Automatizari HVAC, Programare PLC.

    Personalitate

    Gandire analitica si critica.
    Persoana organizata, atenta la detalii, cu initiativa, capabila sa lucreze cu un minim de supraveghere.
    Abilitate de a identifica solutii tehnice la cerintele, nevoile si rigorile clientilor.
    Bun comunicator, capabil sa interactioneze eficient cu clientii si membri echipei.
    Entuziast, cu dorinta de a invata si a progresa.
    Flexibil in abordarea programului de lucru.

    Ce iti oferim si de ce sa alegi AVITECH

    Lucrezi in cadrul unei companii solide, dinamice, lider national in domeniul de activitate.
    Mediu de lucru prietenos, colaborativ, propice inovarii si dezvoltarii profesionale.
    Pregatire de specialitate si pentru dezvoltare personala continua.
    Posibilitati de avansare rapida in cariera.
    Contract individual de munca incheiat pentru perioada nedeterminata.
    Pachet salarial atractiv, corelat cu studiile, certificarile obtinute si experienta acumulata.
    Tichete de masa.
    Bonusuri de performanta la sfarsitul fiecarui proiect de succes.
    Masina de serviciu, Laptop, Telefon mobil, Scule si echipamente de masura, Echipament de lucru.
    Evaluare bi-anuala a activitatii si performantelor individuale.
    Model de lucru hibrid, cu program flexibil.

    *Numai candidatii selectati vor fi invitati la un interviu, a carui data va fi stabilita de comun acord cu acestia.*Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.*Nu vor fi luate in considerare candidaturile care nu vor indeplini conditiile minimale solicitate in specificatiile postului.