Cugir

    Quality Analyst Technician - Cugir, România - ADECCO RESURSE UMANE SRL

    ADECCO RESURSE UMANE SRL
    ADECCO RESURSE UMANE SRL Cugir, România

    Găsit în: beBee S2 RO - 1 săptămână în urmă

    ADECCO RESURSE UMANE SRL background
    Descriere
    Tehnician analist calitate.
    În prezent, căutăm un tehnician analist de calitate orientat spre detalii și analitic care să se alăture echipei noastre.
    În calitate de tehnician analist al calității, veți juca un rol crucial în asigurarea calității și fiabilității produselor noastre prin teste și analize meticuloase.
    Responsabilitati cheie:
    - Responsabil pentru confirmarea și finalizarea documentației PPAP a locației de producție și pentru finalizarea procesului PSW (mandat de prezentare a produsului) către client pentru lansarea de programe și modificări de produs/proces.
    - Sprijinirea activității PFMEA pentru a se asigura că cerințele privind specificațiile funcționale sunt îndeplinite pe deplin și pentru a confirma controalele efectuate în Planul de control.
    - Sprijiniți și participați la întâlniri cu clienții programului de lansare și revizuiri/audituri ale proceselor clienților.
    - Coordonează elaborarea Planului de control al procesului de producție și a Planului de lansare sigură și actualizarea Planului de control.
    - Asigurați-vă că sunt efectuate studii MSA și Gage R&R adecvate pentru lansarea programelor.
    - Asigurarea studiului de capacitate de calitate pentru produse noi.
    - Asigură gestionarea edițiilor documentelor sistemului de management integrat (IMS).
    - Elaborează documentele generale ale IMS și răspunde de implementarea și funcționarea IMS în cadrul companiei.
    - Gestionează în regim controlat toate documentele IMS și documentele din surse externe.
    - Propune elaborarea de noi documente sau modificarea celor existente în vederea îmbunătățirii funcționării sistemului de management al calității.
    - Participa la auditul intern/extern.
    - Analizează rezultatele auditului și stabilește planuri de acțiune pentru îmbunătățirea rezultatelor.
    - Propune măsuri pentru îmbunătățirea IMS.
    - Colaborează cu reprezentanții organismelor de certificare și ai altor organizații/instituții pe probleme legate de managementul calitate-mediu.
    - Asigura interfata organizatiei cu clientii si partenerii organizatiei in probleme legate de IMS.
    - Participa activ la dezvoltarea politicii si obiectivelor organizatiei in domeniul managementului calitatii si mediului;
    Calificări:
    - Experiență anterioară în controlul calității
    - Limba engleza nivel avansat
    - Cunostiinte de SAP
    - Certificare IATF
    - Atenție puternică la detalii și abilități analitice excelente.
    - Abilitatea de a lucra atât independent, cât și într-un mediu de echipă.
    - Competență în utilizarea echipamentelor și software-ului de testare a calității.
    - Abilități excelente de comunicare și capacitatea de a furniza rapoarte clare și concise.
    Beneficii:
    Pachet salarial competitiv si beneficii.
    Oportunități de dezvoltare și avansare profesională în cadrul companiei.
    Lucrați într-un mediu colaborativ și inovator.
    Contribuiți la producția de produse de înaltă calitate care fac diferența pe piață.
    Dacă sunteți pasionat de asigurarea calității și aveți un ochi atent pentru detalii, ne-ar plăcea să auzim de la dvs. Alăturați-vă echipei noastre în calitate de tehnician analist al calității și jucați un rol vital în menținerea angajamentului nostru față de excelență.