Cluj-Napoca

    Economist talentat cautat pentru - Cluj-Napoca, România - A&A Accounts

    A&A Accounts
    A&A Accounts Cluj-Napoca, România

    5 zile în urmă

    Descriere
    Economist Talentat Cautat pentru A&A Accounts
    Dacă sunteți un profesionist motivat, pasionat de domeniul contabilității și dornic să se alăture unei echipe dinamice și prietenoase, in ascensiune, vă încurajăm săaplicați pentru acest rol.

    Responsabilități principale:

    Supervizarea și gestionarea sarcinilor de contabilitate ale clienților noștri
    Asigurarea conformității cu legislația fiscală și contabilă în vigoare
    Asistență în pregătirea rapoartelor financiare și a declarațiilor fiscale.
    Consultanță și consiliere fiscală pentru clienți.
    Colaborarea strânsă cu echipa internă pentru îmbunătățirea proceselor șiprocedurilor contabile
    Monitorizarea indicatorilor financiari și elaborarea de recomandări pentru îmbunătățirea performanței organizației.

    Cerințe:

    Experiență anterioară: experiență relevantă în domeniul contabilității, decel puțin 3 - 7 ani, inclusiv experienta in gestionarea sarcinilor contabilecomplexe.
    Educație și certificări: diplomă în contabilitate, finanțe sau un domeniu similar.
    Cunoștințe solide de contabilitate, profunde despre principiile și practicile contabile, precum și despre legislația fiscală și contabilă în vigoare. Experienta extinsa in contabilitatea financiara, gestionarea rapoartelorfinanciare, analiza bugetara si cunoasterea detaliata a princip iilor contabileinternationale si locale.
    Abilități analitice: capabil să analizeze datele financiare și să oferiinterpretări utile și recomandări.
    Abilități tehnice: cunoștințe solide de utilizare a softwareurilor decontabilitate și a altor instrumente tehnologice relevante. De preferat SagaSoftware & WinMentor, Pachet Office.
    Atitudine proactivă: capacitatea de a lua inițiative și de a contribui activ laîmbunătățirea proceselor și procedurilor contabile.
    Etică profesională: integritatea și respectarea standardelor etice îndomeniul contabilității sunt e sențiale.
    Abilități de comunicare: comunicare eficienta cu clienții, colegii de echipăși alte părți interesate, atât verbal, cât și în scris.
    Capacitatea de a lucra sub presiune:uneori, contabilul senior trebuie săfacă față unor termene limită strânse ș i să gestioneze mai multe sarcini simultan.

    Beneficiile acestei poziții includ oportunități de dezvoltare profesională, un mediu de lucru stimulant și provocator, precum și posibilitatea de a contribui la creșterea și succesul organizației noastre.
    Dacă ești un economist pasionat, cu o viziune strategică și dornic să-ți aduci aportul într-un mediu dinamic, te invităm să aplici pentru poziția de Economist în cadrul departamentului A&A Accounts.

  • Felinvest SA

    Receptioner/a

    4 zile în urmă

    Felinvest SA Cluj-Napoca, România Full time

    Cluj Business Campus caută colegi noi care sa se alature echipei din Receptia cladirilor noastre pe pozitia de Receptionist Cladire Birouri . · Ce înseamnă acest post? · Pe scurt responsabilitatile tale vor fi : · Vei intampina clientii si vizitatorii si ii vei directiona catre c ...