Alba Iulia

    marketing specialist/marketing manager - Alba Iulia, România - SC TOBIMAR SRL

    SC TOBIMAR SRL
    SC TOBIMAR SRL Alba Iulia, România

    1 săptămână în urmă

    Descriere
    Rolul:
    Căutăm un Marketing Specialist entuziast și creativ pentru a se alătura echipei noastre. Vei juca un rol esențial în dezvoltarea și implementarea strategiilor de marketing digitale și tradiționale pentru a crește brand awareness-ul, a genera leads și a spori vânzările.

    Responsabilități:

    Dezvoltarea și implementarea campaniilor de marketing online și offline;
    Crearea de conținut atractiv și informativ pentru diverse platforme (website, social media, email, etc.);
    Gestionarea prezenței companiei pe rețelele de socializare;
    Optimizarea SEO a website-ului și a conținutului;
    Analizarea performanței campaniilor de marketing și realizarea de rapoarte;
    Sprijinirea echipei de vânzări cu materiale și instrumente de marketing;
    Urmărirea celor mai noi tendințe în marketing și recomandarea implementării strategiilor inovatoare.

    Cerințe:

    Studii superioare absolvite (preferabil în domeniul marketingului, comunicării, publicității sau domenii similare);
    Experiență anterioară în marketing ;
    Cunoașterea teoriilor și strategiilor de marketing digital și tradițional;
    Abilități excelente de copywriting și editare;
    Abilități de grafică de bază (utilizarea programelor Adobe Photoshop sau Canva);
    Abilități analitice puternice și gândire strategică;
    Capacitate excelentă de organizare și gestionare a timpului;
    Abilități excelente de comunicare (scrisă și verbală);
    Atitudine creativă și proactivă;
    Capacitate de lucru independent și in echipă;
    Dorință de a învăța și de a se dezvolta profesional.

    Beneficii:

    Salariu competitiv;
    Oportunități de dezvoltare profesională (cursuri, traininguri);
    Mediu de lucru dinamic și creativ;
    Posibilitatea de a lucra la proiecte provocatoare și de a avea un impact real asupra companiei.

  • SC Bosch Automotive SRL Blaj, România Full time

    Employment type: Full-time · Job category: Supply Chain · Job industry: Automotive · Experience level: Associate · Description · Proposes projects to improve processes in LOG to increase efficiency and the degree of automation; · Responsible for the implementation of Industry in ...