Global Regulatory Affairs CMC Junior Manager - Sânandrei, România - B. Braun Shared Services Romania

    B. Braun Shared Services Romania
    B. Braun Shared Services Romania Sânandrei, România

    4 zile în urmă

    Do you have good English skills and are interested to work as part of a Global team?

    Do you have background in pharmacy / biology / chemistry / medicine and are interested to learn more about Regulatory Affairs?

    Do you like to work from home?

    If you answer "yes" to questions above, we are interested to meet you for the Global Regulatory Affairs Manager position
    You will manage projects in pharma industry and play an important role in company's selling process.

    Check-out job description below and join us

    Misiune:
    Realizarea si supervizarea transmiterii documentelor de inregistrare catre filialele locale B. Braun si catre autoritatile competente, in acord cu ghidurile locale si in acord cu strategia Global Regulatory Affairs (GRA) si Lifecycle Management al sediului central.

    Responsabilitati:

    Pregatirea dosarului de autorizare in ceea ce priveste documentele de calitate (CMC = Chemistry-Manufacturing-Controls) conform legislatiei in vigoare si a regulilor interne;

    Evaluarea documentelor de calitate si asigurarea suportului stiintific in cazul scrisorilor de deficienta emise de autoritatiile competente in domeniul sanatatii, independent de zona geografica;

    Suport stiintific pentru Change Control-urile initiate produselor din aria de responsabilitate;

    Suport stiintific din perspectiva CMC in sustinerea managementului ciclului de viata al produselor;
    Mentinerea legaturii cu persoanele de contact din B. Braun - GRA, LRA ( Local Regulatory Affairs) si departamentele conexe - si consultantii externi (daca este cazul);
    Participarea la proiecte GRA legate de imbunatatirea proceselor din departament
    Deplasari in strainatate (Germania).

    Candidatul ideal:

    Studii superioare in domeniile: Chimie, Biologie, Medicina, Farmacie sau domenii conexe
    Experienta anterioara pe o pozitie similara din industria farmaceutica constituie avantaj;
    Limba engleza – nivel avansat (scris si vorbit);
    Finalizează sarcini și proiecte cu succes
    Acționează analitic și sistematic

    Beneficii:

    Contract pe perioadă nedeterminată;
    Tichete de masă;
    Primă anuală de performanță;
    Job parțial remote (80% din programul de lucru) – munca la birou se desfașoară la sediul B. Braun din Sânandrei, jud. Timiș;
    Prime pentru evenimente în familie, conform Contractului Colectiv de Muncă;
    Abonament de sănătate (servicii medicale gratuite sau cu reducere);
    Abonament 7 Card;
    Decontare costuri achiziție ochelari de vedere.