Braşov

    Inginer in Industria Textila - Brașov, România - AMANN ROMANIA SRL

    AMANN ROMANIA SRL
    AMANN ROMANIA SRL Brașov, România

    1 săptămână în urmă

    Cu o experienta de peste 160 de ani in domeniu si o pasiune pentru cusatura perfecta, echipa AMANN ROMANIA, membra a Grupului German AMANN, unul dintre cei mai mari producatori de ata de cusut si ata de brodat din lume recruteaza inginer in industria textila (Colour Developer) pentru fabrica din Harman, Brasov.

    Cerinte:

    • Studii superioare ( profil tehnic- prezinta avantaj) ;

    • Experienta in industria automotive intr-o pozitie similara - constituie avantaj;

    • Bune cunostinte de operare PC - MS Office;

    • Limba engleza - nivel avansat;

    • Abilitati de comunicare, spirit de echipa, inovatie, dinamism, motivatie si determinare;

    • Capacitate de a evalua si de a lua decizii;

    • Viteza de reactie in identificarea de solutii tehnice.

    Responsabilitati:

    • Organizarea activitatii de dezvoltare de culori in linie cu prioritatile planificate;

    • Verificarea si luarea de decizii privind calitatea productiei;

    • Monitorizarea functionarii echipamentelor, raportarea si urmarirea rezolvarii problemelor;

    • Comunicarea in sistemul informatic a retetelor nou dezvoltate;

    • Monitorizarea acuratetii retetelor noi la replicarea in serie, analizarea RFT/WFT;

    • Gestionarea si raportarea evenimentelor critice din timpul schimbului
    Se ofera:

    Prime anuale de sarbatori;
    Bonuri de masa de 30 lei;
    Abonament sanatate Regina Maria;
    Transport asigurat;
    Prime de neabsenteism;
    Prima de recomandare candidati;
    Zile de concediu in functie de vechime;
    Formare profesionala si reinstruiri asigurate de angajator .

    Asteptam sa ne trimiti CV-ul tau.
    Alege sa fii viitorul specialist al echipei AMANN

    In scopul recrutarii, putem colecta informatii personale pe care alegeti sa ni le transmiteti prin orice canal de comunicare:

    Informatii pe care le furnizati cu privire la datele dumneavoastra de contact;
    Informatii pe care le furnizati cu privire la educatia, experienta, competentele si recomandarile dumneavoastra;
    CV-urile si scrisorile de intenție sau orice alte documente (diplome etc.) pe care alegeti in mod liber sa le incarcati;
    Informatiile pe care le furnizati in orice instrumente implicate in scopul recrutarii (chestionare, feedback sau procesul de angajare)

    In scopul recrutarii, vom utiliza informatiile pe care le furnizati in acest mod:
    Vom analiza continutul pentru a decide daca candidatura dvs. poate fi potrivita pentru postul nostru vacant

    Vom folosi informatiile pentru a va contacta si a conveni asupra etapelor de recrutare;
    Vom utiliza informatiile pe care le furnizati doar in scopul recrutarii.

    Vom prelucra datele dvs. în conformitate cu legislația GDPR.
    Dacă aveti intrebari cu privire la prelucrarea datelor dvs. personale, va rugam sa contactati Amann Romania la adresa de e-mail:
    Va rugam sa luati in considerare faptul ca, aplicand pentru acest post vacant, sunteti de acord cu colectarea si prelucrarea datelor cu caracter personal pe care le veti furniza în mod liber. Daca nu sunteti de acord cu informatiile GDPR mentionate mai sus, va rugam sa nu aplicati pentru acest post vacant.

  • S.C. TEXTILA OLTUL S.A. Sfântu Gheorghe, România Full time

    Cerinte: · EXPERIENTA IN CONDUCEREA UNEI SECTII SAU ateliere de vopsitorie / finisare textile; · STUDII TEHNICE / INGINERESTI DE SPECIALITATEA vopsitor finisor materiale textile; · CUNOSTIINTE TEMEINICE DE TEHNOLOGIE; · CAPABIL SA CONCEAPA SI SA IMPLEMENTEZE FLEXIBIL PROCESELE TE ...