Constanţa

    Arhitect cu drept de semnatura - Constanța, România - Solid House

    Solid House
    Descriere
    Candidatul Ideal
    - Absolvent al Universitatii de Arhitectura
    - Cunoştinţe proiectare ansambluri de locuinte
    - Experienta de lucru relevanta de minim 3 ani cu implicare in toate fazele de elaborare ale unui proiect
    - Cunoștințe in proiectare 3D, randări
    Descrierea jobului
    - Proiectare in toate fazele, de la schita, anteproiect de detaliu, avizare, DTAC, PTH, DDE, partea scrisa si partea desenata, liste de cantități, fișe tehnice etc.;
    - Prezentari la proiectele respective, randari, planuri de prezentare, coordonarea specialitatilor;
    - Elаborarеа design-ului preliminаr al proiectеlor de arhitectura si prеzentari graficе de sustinеrе а solutiilor de proiect
    - Gestioneaza şi coreleaza informaţiile necesare soluţionării temei de proiectare;
    - Evalueaza si corecteaza proiectele altor specialitati primite de la subcontractori si asigura;
    - Planifica, organizeaza, coordonează si verifica activităţile din cadrul proiectului supervizând direct echipele tehnice, consultanţii şi alţi colaboratori implicaţi;
    - Ofera asistenţă tehnică pentru obiectul contractului, găseste soluţii tehnice pentru toate problemele ivite pe parcursul execuţiei şi propune măsuri concrete de remediere a acestora;
    - Se deplaseaza pe șantier pentru verificarea respectării planului de proiectare;
    - Respecta termenele de predare stabilite.

    Descrierea companiei
    Solid House este un dezvoltator imobiliar de top, activ in Constanta si statiunea Mamaia, ce detine in portofoliu ansambluri rezidentiale de lux, apartamente amplasate in blocuri moderne, complet finisate, ce satisfac nevoia de liniste si confort pentru clientii nostri. Solid House si-a facut aparitia in peisajul imobiliar constantean inca din 2010 cu proiecte unicate, o experienta dobandita prin realizarea a sute de apartamente. Dezvoltatorii acestui proiect prezinta pietei imobiliare din Constanta un concept cu cele mai inalte standare de proiect este unic, iar pentru aceasta investim creativitatea si munca sustinuta pentru a gasi solutii care sa vina la intampinarea clientilor nostri. Imbinand arhitectura moderna si materialele inovatoare, Solid House reprezinta liderul imobiliar al zonei in care activeaza.