Inginer calitate industria alimentara - Chitila, România - INTEGRA NEW SRL

    INTEGRA NEW SRL
    INTEGRA NEW SRL Chitila, România

    6 zile în urmă

    Descriere
    Cerinte:
    -studii superioare de specialitate;
    -cunoasterea standardelor de calitate din industria alimentara;
    -abilitati de planificare, organizare si coordonare a activitatilor desfasurate;
    - persoana dedicata, flexibila;
    -experienta intr-un post similar constituie un avantaj.

    Responsabilitati:
    -Participarea la receptii si verificarea materiilor prime si a ingredientelor care se receptioneaza (calitate, etichetare, documente). Se completeaza registrul de receptie, se intocmesc documente de receptie.
    - Verificarea, prin sondaj, a produselor care sunt pregatite catre livrare si pregatire declaratii de conformitate, document igienizare mijloc de transport, copii CSV. Verificare temperatura si igienizare masini.
    -Verificarea starii de sanatate si a echipamentului de lucru ale tuturor angajatilor la inceperea programului de lucru si pe tot parcursul zilei
    -Verificare fabrica: igiena utilaje/suprafete de lucru, evitarea contaminarii si a contaminarii incrucisate, urmarirea calitatii materiilor prime, semipreparatelor si a produselor finite, etichetare navete, produse semifinite si finite
    - Intocmire fise de neconformitate si retragere produse neconforme
    - Eiliminarea contraprobelor la sfarsitul termenului de valabilitate, completarea proceselor verbale, directionarea catre Depozit deseuri, transmiterea catre gestionar pentru a fi scazute
    - Completare fise de inregistrare SMSA atribuite Departamentului de Calitate si verificarea completarii fiselor, zilnic, de catre ceilalti membri ai echipei

    Beneficii:
    - echipe si mediu de lucru profesioniste;
    -pachet salarial atractiv;
    -tichete de masa;

  • INTEGRA NEW SRL

    Sef sectie ambalare

    INTEGRA NEW SRL Chitila, România Full time

    Candidatul ideal- studii superioare in domeniul industriei alimentare- cunostinte de chimie alimentara constiuie un avantaj- experienta in planificare si coordonare a activitatii in productie constituie un avantaj- bun organizator, receptiv la schimbari si inovativ- disponibilita ...