Business Controller - Alba Iulia, România - Gi Group Staffing Company

    Gi Group Staffing Company
    Gi Group Staffing Company Alba Iulia, România

    Găsit în: beBee S2 RO - 1 săptămână în urmă

    Gi Group Staffing Company background
    Gi Group România recrutează Business Controller & IT Demander pentru clientul său, principal producător european de încălțăminte tehnică, sport și outdoor.

    Locatie: Alba Iulia
    Program de lucru: L-V, 07:00-16:00

    Descrierea postului (activități principale):
    El va raporta ierarhic CEO-ului și Directorului financiar al grupului

    Elaborează bugetul economico-financiar al companiei, precum și actualizările periodice ale acestuia;
    Se asigură că rapoartele solicitate de management, periodic, sunt realizate la timp și grad mare de acuratețe;
    Analizează rentabilitatea comenzilor de producție în avans, dar și după finalizarea acestora (consumuri);
    Identifică împreună cu managerii de departament posibile inițiative de îmbunătățire a performanțelor companiei și monitorizează implementarea acestora;
    Propune, colectează de la utilizatori și raționalizează cererile de implementare a sistemelor informatice;
    Asistă utilizatorii în utilizarea a sistemelor informatice.

    Cerințe:

    Studii superioare în domeniul Economic (Economia afacerilor sau Ingineria managementului);
    Minim 3-5 ani de experiență pe un rol similar în domeniul producției de bunuri (firmă producătoare, de preferat cu producție la comandă - LOHN);
    Experiență în utilizarea MS Office - Excel avansat;
    Experiență în utilizarea diferitelor sisteme de management (ERP) - cunoașterea ASIS este un mare avantaj;
    Experiență în implementarea unui sistem de management, în calitate de analist utilizator, este un mare plus;
    Bune abilități de comunicare în limba engleză; capacitatea de a înțelege și de a se exprima în italiană reprezintă un plus.

    Beneficii:

    Salariu motivant proporțional cu nivelul de experiență;
    Indemnizație de înlocuire a cantinei de aproximativ 7 euro/zi;
    Se asigură cazarea pentru cei care doresc relocarea sau trebuie să facă naveta.