Team Assistant - Sânandrei, România - B. Braun Shared Services Romania

    B. Braun Shared Services Romania
    B. Braun Shared Services Romania Sânandrei, România

    1 săptămână în urmă

    Descriere
    Responsabilitati generale:

    Inregistrarea, scanarea si arhivarea documentelor;
    Primirea, inregistrarea si repartizarea corespondentei online si offline in interiorul organizatiei;
    Intocmirea awb-urilor pentru corespondenta interna si externa;
    Efectuarea de rezervari pentru cazare si transport (intern si extern), conform ghidului de rezervari al companiei;
    Gestionarea procesului de comanda birotica si papetarie;
    Furnizarea de informatii clientilor/furnizori in legatura cu activitatea si programul organizatiei;
    Primirea persoanelor care doresc sa ia legatura cu conducerea, asigurarea de protocol;
    Tehnoredactare de documente si inregistrarea acestora in registrul online Documenta;
    Traducere de documente din Romana in Engleza si din Engleza in Romana;
    Participa la unele dintre sedintele organizate in cadrul companiei si realizeaza minuta sedintelor.

    Candidatul ideal:

    Studii superioare finalizate;
    Minim 2 ani experienta intr-o pozitie similara;
    Contract perioada determinata de 2 ani;
    Cunostinte medii – scris si vorbit - de limba engleza;
    Cunostinte avansate operare PC (Microsoft Office, Outlook, Internet);
    Permis de conducere categoria B constituie avantaj;
    Organizare si planificare;
    Demonstreaza o atitudine pozitiva si gandeste in termeni de solutii;
    Comunica clar si responsabil;
    Arata perseverenta si determinare;
    Se adapteaza proactiv la schimbare.