Braşov

    Sef statie carburanti auto Sacele, Brasov - Brașov, România - OCTANO DOWNSTREAM SRL

    OCTANO DOWNSTREAM SRL
    OCTANO DOWNSTREAM SRL Brașov, România

    6 zile în urmă

    Descriere
    Candidatul ideal:
    Experienta de minimum 1 an in domeniul comercial, tehnic sau economic, de preferat in sectorul distributiei produselor petroliere;
    Cunoasterea in profunzime a operatiunilor legate de activitatea de distrbutie de carburanti;
    Cunostinte avansate de operare pe calculator(excel, word, baze de date);
    Personalitate puternica/initiativa de mobilizare pentru respectarea obiectivelor/Dinamism /Capacitate de a conduce un colectiv/Spirit organizatoric/Spirit critic/Capacitatea de comunicare/Putere de convingere/Rapiditate in luarea deciziilor/Diplomatie /Rezistenta la stres.
    Descrierea postului:
    Obiectivele postului:
    Asigurarea unei bune desfasurari a activitatii comerciale in cadrul statiei de carburanti, atat in magazin, cat si in vanzarea de carburanti, potrivit standardelor comerciale impuse de firma si de reglementarile in vigoare.

    Descrierea sarcinilor/atributiilor/activitatilor postului:
    Aplicarea reglementarilor in vigoare privind comercializarea produselor petroliere si nepetroliere, reglementari stabilite prin instructiuni, indicatii sau dispozitii transmise de organele ierarhic superioare.
    Insusirea perfecta a modului de functionare , operare si manevrare a tuturor sistemelor de gestiune, terminale de plata si echipament din statii.
    Cunoasterea operatiunilor si procedurilor ce trebuie executate in statia de distributie la inchidere de zi,atat in teren , cat si in sistemul de gestiune;
    Participarea la efectuarea inventarelor;
    Verificarea si urmarirea parametrilor de operare prescrisi, a functionarii sistemelor de masura si control, integritatii utlajelor , sistemului de impamantare si a mijloacelor de stingere a incendiilor;
    Participarea si cunoasterea procedurilor in vigoare privind receptionarea carburantilor in statiile de distributie , atat in ceea ce priveste actele de insotire a marfii si starea mijlocului de transport, cat si calitativ si cantitativ.
    Asigurarea permanenta a masurilor pentru eliminarea oricaror canale ce ar putea genera risipa, pierderi, degradari, contaminari sai sustrageri.
    Asigurarea respectarii programului de functionare a personalului pe schimburi.
    Verificarea pontajului lunar pentru personalul din subordine si transmiterea sa Departamentului Resurse Umane.
    Intocmirea programei anuale a concediilor de odihna, respectarea ei si transmiterea acesteia la sefii ierarhici.
    Asigurarea respectarii cu strictete a disciplinei la locul de munca si propunerea masurilor pentru sanctionarea celor vinovati.
    Pastrarea in bune conditii a tuturor documentelor de evidenta a gestiunii, precum si orice alte inscrisuri privind activitatea desfasurata in statii (autorizatii de functionare, buletine de verificare metrologica, documente de insotire a marfii, certificate de calitate etc.);
    Prezentarea propunerilor privind largirea gamei de produse complementare in functie de solicitarile clientilor si sesizari legate de marfurile cu miscare lenta sau fara vanzare;
    Verificarea modului de debitare a pompelor, colaborare deschisa cu Birourile Teritoriale de Metrologie cu ocazia verificarilor periodice programate;
    Promovarea prin toate mijloacele accesibile a imaginii Societatii;
    Vanzarea de combustibil din statia de distrbutie carburanti auto si vanzarea produselor din magazinul statiei;
    Comunicarea si relationarea cu clientii intr/o maniera amiabila, calda si prietenoasa;
    Informarea si consilierea clientilor in legatura cu produsele din magazine si promotii active;
    Lucru pe casa de marcat, incasare numerar/alte forme de plata, efectuare monetar;
    Gestiunea magazinului(receptie marfa, termene de valabilitate, inventariere);
    Mentinerea standardelor de curatenie din statia de distributie carburanti auto;

    Beneficii;
    Salariu fix;
    Se acorda tichete de masa in valoare de 30 ron/zi.
    Plata ore suplimentare in caz ca sunt efectuate;