Salonta

    Recruitment Specialist - Salonta, România - SC De'Longhi Romania SRL

    SC De'Longhi Romania SRL
    SC De'Longhi Romania SRL Salonta, România

    6 zile în urmă

    Descriere
    Descrierea jobului:

    Derularea întregului proces de recrutare Blue Collar - creează şi postează anunţurile de recrutare, realizează selecţia CV-urilor, programează candidatii la interviu, intervievează candidaţii pe baza competenţelor, administrează testele şi întocmeşte lista scurtă cu candidaţii selectaţi;

    Identifică modalităţile de atragere a candidaţilor (website-uri, mass-media, agenţii de recrutare, networking, headhunting, anunţuri interne etc.);

    Organizarea si sustine interviuri;

    Intocmeşte si prezinta ofertele de angajare;

    Menţine legătura cu firmele de recrutare agreate pentru poziţiile contractate;

    Reprezintă compania la evenimentele asociate recrutării;

    Este responsabil de procesul de onboarding si integrare ale colegilor Blue Collar;

    Cunostinte:

    Experienta in recrutarea si selectia de personal Blue Collar;
    Disponibilitate la activitate de teren;
    Studii superioare finalizate;
    Cunostinte operare PC (pachetul MS Office);
    Calitati personale: organizare, comunicativitate, orientare spre client, gandire analitica, atitudine proactiva, munca in echipa;
    Cunostinte limba engleza si maghiara reprezinta un avantaj;