Reprezentant comercial

    Reprezentant comercial - Hunedoara, România - M&CO HR Services

    M&CO HR Services
    M&CO HR Services Hunedoara, România

    Găsit în: beBee S2 RO - 3 zile în urmă

    M&Co HR Services recrutează pentru clientul său, unul dintre cei mai mari distribuitori de anvelope din România, un Reprezentant comercial, care să se alăture echipei de vânzări, pentru zona Hunedoara/Caraș Severin/Alba.

    Responsabilitățile rolului:

    Consolidarea și menținerea relațiilor cu clienții deja existenți;
    Dezvoltarea portofoliului de clienți;
    Gestionarea ofertelor de preț;
    Întocmirea documentației necesare ofertării;
    Asigurarea asistenței tehnice și comerciale clienților din portofoliu și noilor clienți prin consilierea acestora;
    Negocierea, încheierea și asigurarea executării contractelor și acordurilor comerciale;
    Urmărirea plăților către furnizori și a plăților efectuate de către clienți;
    Întocmirea rapoartelor lunare de activitate și transmiterea acestora către conducerea societății.

    Profilul candidatului:

    Experiență anterioară în vânzări, pe un rol similar;
    Cunoștințele din industria de anvelope și/sau experiența de lucru în domeniul automotive (anvelope/piese/auto) reprezintă un avantaj;
    Bune abilități de comunicare, negociere și persuasiune;
    Orientare către client și atitudine pro-activă;
    Dinamism și perseverență în atingerea obiectivelor;
    Capacitate de a lucra atât independent cât și ca parte a unei echipe;
    Bune cunoștințe de operare PC (Outlook, Word, Excel);
    Disponiblitate pentru deplasări pe teren;
    Permis de conducere categoria B.

    Beneficii:

    Pachet salarial financiar corelat cu experiența și aptitudinile candidatului;
    Card de tichete de masă;
    Vouchere de vacanță;
    Bonusuri de performanță;
    Training-uri și formări de specialitate în scop de dezvoltare

    Pentru desfășurarea activității compania asigură laptop, telefon, mașină de serviciu și card de combustibil.

    Vă informăm că datele dumneavoastră vor fi prelucrate de către M&Co HR Services în scopul recrutării de personal, având ca scop angajarea candidaților care să corespundă abilităților profesionale stabilite. Termenul de păstrare al acestora este de 30 de zile. Puteți să vă retrageți consimțământul prin transmiterea unui e-mail la adresa - oricând.
    Vă menționăm, că doar candidații selectați vor fi contactați. Mulțumim pentru înțelegere