Bucharest

    Specialist implementare si suport solutii mobile - București, România - CERTSIGN S.A.

    CERTSIGN S.A.
    CERTSIGN S.A. București, România

    1 săptămână în urmă

    Descriere
    Business Unit: Cyber Security
    Departament: Soluții MobileScopul postului: Oferă servicii de implementare și suport tehnic clienților legate de soluțiile de tip UEM și produsele dezvoltate de certSIGNCerințe:

    Studii superioare (constituie un avantaj studiile în domeniul tehnic)
    Experiență profesională de minim 5 ani în activități de tip HelpDesk și call center
    Cunoștințe medii în utilizarea de plaforme de tip ticketing
    Abilități în operarea pe calculator
    Cunoștințe despre arhitecturi de dispozitive mobile, PC-uri și rețele
    Cunoștințe de instalare, configurare și mentenanță dispozitive mobile și PC-uri
    Cunoștințe despre sisteme de operare Android, iOS, Windows, MAC OS, Linux
    Cunoștințe despre sisteme de operare server (Windows, MS AD si MS CA / SCEP și NDES)
    Cunoștințe de bază pentru echipamente transfer de date (switch-uri, router-e, firewall-uri)
    Experiență în utilizarea Microsoft Office
    Cunoștințe limba engleză – nivel avansat.
    Certificări Google nivel Associate si Professional – reprezintă un avantaj.

    Descrierea jobului:

    Preia solicitările de asistență tehnică de la clienți prin canalele de comunicație: telefon,e-mail, platformă ticketing
    Înregistrează solicitările clienților în aplicația informatică de ticketing
    Rezolvă solicitările de asistență tehnică de nivel 1 și 2 sau le escaladează pe cele care nu pot fi soluționate către persoanele în măsură să le rezolve
    Înregistrează în aplicația informatică de ticketing modul de soluționare a solicitărilor și păstrează legătura cu clientul pe toată perioada soluționării solicitării acestuia
    Actualizează baza de cunoștințe care conţine modul de rezolvare a solicitărilor și întocmește rapoarte lunare cu privire la solicitările soluționate pentru clienți
    Respectă procedurile definite la nivelul departamentului de Soluții Mobile cu privire la prestarea serviciilor de implementare, suport tehnic și raportare în aplicația informatică de ticketing
    Respectă standardele, cât și indicatorii de calitate stabiliți pentru activitatea sa
    Elaborează rapoarte periodice conform procedurilor interne sau conform solicitărilor managerului direct.

  • DKV Mobility Romania

    Backoffice cu Germana- fara experienta

    DKV Mobility Romania București, România Full time

    Esti in cautarea unui job si ai cunostinte medii-avansate de limba Germana? Sau ai un prieten(a) care ar putea sa fie interesat(a) da-i de stireEchipa eMobility Customer Service Support isi cauta colegi sa ii ajute in procesarea solicitarilor venite de la clienti. · Cerinte: · St ...

    Junior Specialist Suport cu Germana