Packaging Operator III - Ploiesti, România - Molson Coors

    Molson Coors
    Molson Coors Ploiesti, România

    Găsit în: beBee S2 RO - 2 săptămâni în urmă

    Molson Coors background

    În Bergenbier (Molson Coors) credem în puterea lui "împreună", în transparența și evoluție, oferind colegilor inspirația să creeze băuturi excepționale care rezistă testului timpului. Din 1994 ne unește pasiunea pentru industrie și reușitele chiar le sărbătorim în echipă.

    Experiența Bergenbier în rolul de Operator Îmbuteliere cu atribuții de strungar.

    Mai multe despre atribuțiile rolului tău:

    • Participi la activitatea de exploatare și întreținere a instalațiilor și echipamentelor mecanice din fabrică;
    • Asiguri intervențiile accidentale în timpul schimbului;
    • Execuți lucrări de supraveghere și control a instalațiilor și echipamentelor mecanice;
    • Participi la revizii și lucrări de mentenanță preventivă;
    • Participi activ la reviziile anuale și la activitățile de întreținere preventivă a utilajelor;
    • Execuți intervenții rapide în instalațiile mecanice în concordanță cu: cerințele celorlalte departamente, graficul de lucrări planificate;
    • Participi la diagnosticarea și rezolvarea defectelor apărute în zona de responsabilitate, folosind uneltele din dotare;
    • Nu modifici sistemele de siguranță ale instalațiilor și echipamentelor;
    • Supraveghezi și menții buna funcționare a utilajelor din aria ta de acțiune;
    • Schimbi piesele de format și programul în cazul trecerii de la un brand la altul, interenind asupra reglajelor/ajustajelor mecanice;
    • Execuți operațiunile de întreținere curentă și pe cele cuprinse în programul de CIL;
    • Ești responsabil pentru obținerea produsului finit în condițiile de calitate cerute;
    • Identifici și raportezi neconformitățile și potențialele neconformități șefului ierarhic;
    • Participi la ședințele de departament, conform MCRS;
    • Ești implicat în implementarea sistemului WCSC;

    Acest rol este creat pentru tine dacă ai:

    • Studii medii - ești absolvent de liceu cu profil mecanic, ai diplomă de bacalaureat;
    • Calificare în lăcătușerie generală, reparații și întreținere;
    • Experienţă relevantă în strungărie;
    • Cunoştinţe de bază desen tehnic;
    • Cunoașterea sistemului de management al calității;
    • Cunoştinţe privind normele igienico-sanitare specifice industriei alimentare;
    • Cunoştinţe privind normele proprii de securitate a muncii, de pază şi de stingerea incendiilor;
    • Cunoştinţe privind fluxul tehnologic specifice industriei și fabricării berii;
    • Cunoştinţe tehnologice specifice utilajelor şi instalaţiilor din dotare: tehnică generală, elemente de fizică, mecanică, rezistenţă.

    Beneficii pentru tine:

    • Salariu atractiv;
    • Bonus lunar de performanță;
    • Buget lunar Benefit: 782 RON;
    • Abonament medical;
    • Asigurare de viață;
    • Bonus de Crăciun;
    • Primă de vacanță;
    • Anual 23 de zile de concediu de odihnă.

    Vii pentru branduri, rămâi pentru oameni. Prietenii știu de ce.

    În Bergenbier, ne inspiră pasiunea pentru băuturi, iar esența noastră o constituie cei peste 500 de colegi prezenți în sediul central din București, în unitatea de producţie de la Ploieşti și în rețeaua de distribuție din țară. Parte din grupul Molson Coors Beverages, unul dintre cei mai mari producători de bere din lume, credem că alături de noi poți să creezi băuturi excepționale care rezistă testului timpului: Bergenbier, Beck`s, Stella Artois, Staropramen, Corona, Leffe, Fraziskaner, Lowenbrau, Miller, Hoegaarden, Noroc, Fresh 0.0%.