sme relationship manager - București, România - First Bank S.A.

    First Bank S.A.
    First Bank S.A. București, România

    3 săptămâni în urmă

    First Bank S.A. background
    În First Bank, obiectivul nostru este să oferim cele mai bune soluții financiare, susținute de tehnologie, personalizate de oameni.
    Căutăm coleg/ă pentru poziția de SME RELATIONSHIP MANAGER, in Bucuresti

    Responsabilitati si atributii:

    Atingerea obiectivelor anuale, respectiv lunare, de extindere a portofoliului de clienti IMM ai bancii, in conditii de rentabilitate si calitate;
    Atingerea obiectivelor de crestere a volumului de vanzari a produselor bancii pentru clienti IMM, in conditiile mentinerii unui standard inalt de calitate a portofoliului;
    Cunoasterea in detaliu a gamei de produse si servicii pentru clienti IMM oferita de banca si actualizarea cunostintelor in acest scop;
    Asigurarea unui inalt standard profesional al serviciilor oferite clientilor;
    Identifica, contacteaza si viziteaza in mod constant clientii potentiali IMM.

    Cerinte:

    Studii universitare terminate, de preferat in domeniul economic;
    Experienta de minim 2 ani intr-o pozitie similara, in domeniul bancar;
    Experienta in vanzari directe in sistemul bancar;
    Limba engleza – nivel foarte bun conversational, scris si citit;
    Abilitati excelente de vanzare si comunicare; flexibilitate/adaptabilitate, initiativa si creativitate, spirit de echipa si dinamism;
    Abilitati foarte bune de prospectare a pietei si interrelationare;
    Abilitati de comunicare si prezentare;
    Orientare spre client si rezultate, perseverenta in atingerea obiectivelor.