Inginer / Tehnician Curenti Slabi - Constanta - Constanța, România - UTI CONSTRUCTION AND FACILITY MANAGEMENT

    UTI CONSTRUCTION AND FACILITY MANAGEMENT
    UTI CONSTRUCTION AND FACILITY MANAGEMENT Constanța, România

    Găsit în: beBee S2 RO - 2 săptămâni în urmă

    Descriere
    Candidatul Ideal

    Absolvent de studii medii sau superioare tehnice: (electrice, electromecanice, automatizări / sisteme integrate, electrotehnică generală);

    Cunoștințe de instalare și service de echipamente de securitate, detecţie a incendiului, TVCI, configurări soft și aplicații pentru echipamentele integrate în sistemele de securitate;

    Experiență relevantă: minim 1 an în domeniul sistemelor de securitate;

    Cunoștințe PC: Word, Excel Outlook – reprezintă un avantaj cunoștințe despre rețelele de calculatoare, baze de date, configurări ale sistemelor de operare;

    Deținerea unei certificări ARTS;

    Permis de conducere categoria B - reprezintă avantaj.

    Descrierea jobului

    Executã modificãri pe echipamentele/ instalaţiile/ sistemele/ dispozitivele de la punctele de lucru ale Beneficiarilor, în limita calificãrilor de care dispune şi a cunoştinţelor tehnice generale.

    Montarea tubulaturii pentru sistemele tehnice de securitate;

    Realizarea cablajului necesar sistemelor tehnice de securitate;

    Instalarea sistemelor de detectare, semnalizare şi alarmare la incendiu;

    Instalarea sistemelor tehnice de detecţie incendiu, efracţie;

    Punerea în funcţiune a sistemelor de detecţie, efracţie;

    Identificã deficienţele şi se ocupã de remedierea lor;

    Instaleazã, reparã şi înlocuieşte senzorii,detectorii, acumulatorii, alte componente defecte;

    Asigurã diagnosticarea şi repararea sistemelor şi echipamentelor;

    Respectã şi aplicã normele de protecţia muncii conform precizãrilor tehnice;

    Informeazã şeful punctului de lucru, managerul, de proiect despre apariţia unor evenimente;

    Completează rapoartele de mentenanță generală preventivă și corectivă, precum și fișele(situațiile) pentru intervențiile corective (și de service) efectuate;

    Se asigurã de întreţinerea dispozitivelor şi aparatelor în conformitate cu reglementãrile în vigoare.

    Descrierea companiei

    tichete de masa;

    abonament de servicii medicale;

    asigurare de viata si de sanatate;