Constanţa

    Consilier Asigurari Auto - Constanța, România - S.C. Exclusiv Auto ENB S.R.L.

    S.C. Exclusiv Auto ENB S.R.L.
    S.C. Exclusiv Auto ENB S.R.L. Constanța, România

    Găsit în: beBee S2 RO - 5 zile în urmă

    Suntem in cautarea unui profesionist dedicat si orientat catre client pentru a se alatura echipei noastre in calitate de Consilier Asigurari Auto.

    Responsabilitati principale:
    -gestionarea completa a procesului de incheiere a asigurarilor auto(RCA/Casco) pentru toate companiile din grup;
    -promovarea si vanzarea asigurarilor auto clientilor de service ai companiilor din grup;
    - prezinta noile produse/oferte de asigurari auto clientilor vechi;
    --identifica, contacteaza clienti noi carora le prezinta produsele si solutii personalizate in ceea ce priveste asigurarile auto;
    -convingerea clientilor sa isi incheie asigurarile prin comunicare eficienta si oferirea de informatii relevante si variante optime;
    -mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu companiile de asigurari partenere;
    -se informeaza permanent pentru a fi la curent cu noutatile(produse, oferte etc) din domeniul asigurarilor auto;
    -construieste, completeaza si actualizeaza permanent baza de date a clientilor cu informatii relevante si corecte;
    -urmarirea achitarii politelor de catre clienti, precum si achitarii politelor emise pentru autovehiculele companiilor din grup;
    -implicare activ in cadrul departamentului pentru atingerea obiectivelor din departament.

    Cerinte:
    -Experienta profesionala de minim 1 an in domeniul asigurarilor constiuie un avantaj;
    -Studii medii, superioare(constituie un avantaj);
    -Abilitati excelente de comunicare, orientare catre client;
    -Atitudine pozitiva, initiativa;
    -Abilitati de organizare, de prioritizare a sarcinilor, gandire analitica;
    -Capacitate de lucru in echipa;
    -Capacitatea de a gasi solutii optime si rapide;
    -Capacitatea de a respecta termene limita.

    Ce oferim:
    -Salarizare corespunzatoare : salariu fix, bonus din realizari , bonuri de masa , prime final de an; -Cursuri de perfectionare si dezvoltare profesionala; -Mediu de lucru dinamic, alaturi de o echipa tanara, in dezvoltare.

    Daca ti-am trezit interesul pentru o colaborare de lunga durata, poti aplica pe pagina noastra de internet / Sectiunea Cariere